Bakan teyit etti; TSK’dan beş değil, iki general ayrıldı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Bakan teyit etti; TSK’dan beş değil, iki general ayrıldı

Bu haber 26 Ağustos 2019 - 13:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 1 Ağustos tarihinde açıklanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının ardından TSK’da görev yapan generallerin istifa ettiğine dair haberleri doğruladı. Akar, “Şu ana kadar bize intikal eden 2 arkadaşımızın dilekçesi var. Onları da onayladık” dedi.

Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) emekliliğe sevk edilen 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş’ın yerine atanan Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korgeneral Şeref Öngay’ın görevi devralacağı törene katılmak üzere Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile birlikte Erzincan’a geldi.  Bazı generallerin istifa ettiği iddialarına ilişkin açıklama yapan Akar , “Arkadaşlarımız hizmetlerini tamamlamasına müteakip hizmetlerimizin akışı sırasında kendi istekleri iradeleri doğrultusunda emekli olabilirler bu doğal bir durum. Şu ana kadar bize intikal eden 2 arkadaşımızın dilekçesi var. Onları da onayladık” diye konuştu.

Nihat Genç’in sahibi olduğu Veryansintv.com, 5 komutanın istifa haberini duyurmuştu. İstifa eden generallerin Suriye sınırına yakın bölgelerde görev yapan komutanlar olduğu,  İdlib’den sorumlu tümenin komutanlarının da TSK’dan ayrıldığı iddia edilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.