Bahçeli’den vergi reformu çağrısı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Bahçeli’den vergi reformu çağrısı

Bu haber 19 Ekim 2021 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “kapsamlı bir vergi reformuna” ihtiyaç olduğunu işaret ederken “Adil vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri, vergi reformu önerisi konusunda şunları söyledi:

Kapsamlı bir vergi reformuna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Kayıt dışılıktaki artış, hedeflenen vergi gelirlerine ulaşmayı zorlaştırmaktadır. Asgari ücretle geçinen milyonlarca kardeşimizi boğmayacak adil bir vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Adil vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Yatırım yapan insanlarımıza, istihdam, üretim ve ihracat artışı sağlayanlara vergi indirimi ve kolaylıklar içeren bir program uygulanmalıdır.”

Kendisi için “Krizlerin ortağıdır” diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yanıt veren Bahçeli, “ortada bir kriz olmadığı” görüşünü savunarak şunları söyledi: Birisi ‘Bahçeli krizlerin ortağıdır’ demiş, halt etmiş. Küçük aklının dibini sergilemiş. Ortada bir kriz yoktur, olsa bil bundan memnun olamayız. Hesap vermemiz gerekiyorsa seve seve veririz. Biz krizlerin ortağı değiliz, insanımızın dert ortağıyız. Vicdanı rehinli bir şahsın sözleri ayaklarımızın altındadır. Onun ve 5 yaşından beri ülkücü olduğunu söyleyen serok Ahmet’in kontrolden geçmeleri, durum vahimse yatılı olarak tutulmaları tavsiyemdir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.