Antep ve Urfa’da tüm etkinlikler yasaklandı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Antep ve Urfa’da tüm etkinlikler yasaklandı

Bu haber 20 Eylül 2019 - 23:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Gaziantep Valiliği ve Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, 15 gün süreyle şehirde yürüyüş, gösteri, anma ve kutlamaların yasaklandığını belirtildi.
Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, 20 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında 15 gün süreyle il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisindeki tüm etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu. Valiliğin açıklamasında, toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi ve mitinglerin yasaklandığı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Valilik ile Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden, yapılması muhtemel her türlü toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, çadır kurma, stant açma, bildiri dağıtma, afiş asma, yazılama, kuşlama ve benzeri türdeki tüm açık alanlardaki etkinlikler, 20 Eylül 2019 saat: 00.00’dan 04 Ekim 2019 saat: 23.59’a kadar 15 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İKİNCİ DUYURU GAZİANTEP VALİLİĞİ’NDEN

Gaziantep Valiliği ise, akşam saatlerinde yaptığı duyuruda 22 Eylül’den itibaren 15 gün süreyle şehirdeki tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. Açıklamada, toplantılar, yürüyüş, basın açıklaması, pankart açma, meşale yakma, simgeleyici ve ayırt edici özellikte bulunan giysileri, protesto ve konferans gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi. Gaziantep Valiliği’nin açıklamasında da, şu ifadelere yer verildi: “Genel asayiş ve kamu düzenin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/c maddesi ve 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunun 17. maddesi gereğince 22.09.2019 tarihinden itibaren 15 gün süreyle “İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, (sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile Devlet Kurum ve Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların düzenleyeceği gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar hariç olmak üzere) açık ve kapalı yer toplantıları, park ve bahçelerde yapılacak olan kurumlar dışında yapılacak olan etkinlikler, toplantı yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stand açma, çadır kurma, pankart açma, meşale yakma ve taşıma simgeleyici ve ayırt edici özellikte bulunan giysiler, el ilanı, bildiri dağıtma, protesto, konferans, panel vb. eylem ve etkinlikler, İl genelinde 20.09.2019 tarih ve 2064 sayılı olur ile Valiliğimizce YASAKLANMIŞTIR. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 20.09.2019”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.