AK Parti Diyarbakır İl Kongresi ertelendi… Bir haftada üçüncü rötar « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

AK Parti Diyarbakır İl Kongresi ertelendi… Bir haftada üçüncü rötar

Bu haber 17 Şubat 2021 - 13:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VEYSİ POLAT

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanlığı’nın 17 Şubat’ta yapacağını duyurduğu kongre, 22 Şubat’tan 24 Şubat’a ertelendi.

AK Parti Diyarbakır 7. Olağan Kongresi’nde İl Başkanlığı için 51 isim müracaat etti. Bu isimlerin bir kısmı Genel Merkez’in talebi doğrultusunda başvuruda bulundu. Ancak liste dışında da bazı isimlerin de bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağı biliniyor.

Gözler yeni AK Parti İl Başkanı’nın il başkanının kim olacağına çevrilmişken, daha önce 17 Şubat’ta yapılacağı açıklanan kongre tarihi 22 Şubat’ta alınmıştı.

Abori’ye konuşan AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Genel Merkeze mazeret bildirerek, kongre tarihinin 24 Şubat olarak belirlendiğini söyledi. Budak, “Pandemi tedbirleri nedeniyle kongreyi erteledik. Seyrantepe Spor Salonu’ndaki hazırlıkları 22 Şubat’a kadar tamamlayamayacağımız anladık. Bu nedenle Genel Merkezimize mazeret bildirdik. Uygun görüldü. Kongremizi partimize yakışır şekilde 24 Şubat’ta gerçekleştireceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.