Afganistan’da “Çukur” dizisi yasaklanıyor « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Afganistan’da “Çukur” dizisi yasaklanıyor

Bu haber 30 Mayıs 2020 - 18:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afganistan Enformasyon ve Kültür Bakanlığı, Tolo televizyonunda yayınlanan Show TV’nin Ay Yapım imzalı dizisi ‘Çukur’un yayından kaldırılması talebinde bulundu.

Afganistan Enformasyon ve Kültür Bakan Bakanı Şiva Şark, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Tolo televizyonundan ‘Çukur’ dizisinin yayından kaldırılmasını talep etti. Bakanlıktan yapılan açıklamada da dizinin toplumun psikolojik durumu üzerindeki etkisinden endişe duyulduğu ifade edildi. Tolo televizyonunun talebi görmezden gelmesi durumunda hükûmetin gereken tedbirlere başvuracağı uyarısında bulunan Şark, “Tolo televizyonuna ‘Çukur’ dizisinin gösterimiyle ilgili mektup yazdım. Bu televizyondan bu tür dizileri göstermemesini talep ettim. Yasaların ihmal edilmesi, mevcut yasalar çerçevesinde ele alınacaktır” dedi. İlgili kararın, vatandaşların isteği üzerine alındığını kaydeden Bakan Yardımcısı, Türk dizisindeki şiddet sahnelerinin sosyal medyada şikâyet edildiğine işaret etti.

Afganistan’da çok sayıda hayranı bulunan ve reyting rekorları kıran ‘Çukur’ dizisinin ilk bölümü Aralık 2018’de gösterilmiş, dizinin ikinci sezonu da geçen günlerde yayıma girdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.