ABD Büyükelçiliği’nden DTSO Kadın Meclisi’ne hibe desteği « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

ABD Büyükelçiliği’nden DTSO Kadın Meclisi’ne hibe desteği

Bu haber 16 Mayıs 2019 - 21:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber Abori

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) bünyesinde kurulan Kadın Meclisi, kadınların ticaret ve sanayi odaları gibi ekonomik yapılarda ve meslek örgütlerinde temsilinin güçlendirilmesi ve bu yapıların hizmetlerinden daha etkin bir şekilde yararlanabilmeleri  için ABD Büyükelçiliği’nden hibe desteği aldı. Hibe desteği hakkında bilgi veren DTSO Genel Sekreter Yardımcısı Meryem Özdemir Ok, projenin bir yıl süre ile uygulanacağını ve proje ile kadınların oda hizmetlerinden daha etkin destek alması ve güçlendirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Alınan bilgiye göre hazırlanan 72 bin 900 dolarlık bütçenin 40 bin dolarını ABD Büyükelçiliği üstlendi. Proje kapsamında yereldeki ekonomik kuruluşlar bünyesinde toplumsal cinsiyet eğitimlerinin düzenlenmesi, kadınların güçlenmesine yönelik eğitim ve desteklerin sunulması, Kadın Meclisi’nin kurumsallaşmasının sağlanması ve 2020 yılında Uluslar arası Kadın ve Ekonomi Zirvesi’nin düzenlenmesi planlanıyor.

Haziran ayında başlayacak projenin faaliyetlerini görüşmek ve işbirliğini geliştirmek için ABD Adana Konsolosluğu Kültür Ataşesi Jen Curatola, DTSO’yu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında DTSO Yönetim Kurulu Üyesi Nevin İl ve Genel Sekreter Yardımcısı Meryem Özdemir Ok ile bir araya gelen Jen Curatola, Kadın Meclisi’nin çalışmalarını ve proje kapsamında yapılacak faaliyetleri değerlendirdi.

Jen Curatola Kadın Meclisi Projesi’nin kendilerini oldukça heyecanlandırdığını ve yakından takip edeceklerini, bu projeye destek verdikleri için de oldukça mutlu olduklarını belirtti.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.