4 şehirde fuhuş operasyonu « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

4 şehirde fuhuş operasyonu

Bu haber 08 Temmuz 2019 - 22:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Yalova Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince yabancı uyruklu kadınların fuhuş amaçlı zorla çalıştırıldığı belirlenen bir mekanda arama yapıldı. Kent merkezi ile İstanbul, Bursa ve Erzurum’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 8’i tutuklandı.

Polis, uzun süredir takip ettiği ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında insan ticareti yapmak, zorla fuhşa teşvik etmek ve aracılık etmek veya yer temin etmek, kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, zorla alıkoyma, tehdit’ suçlarını işledikleri tespit edilen şebekeye dün operasyon yaptı.

Şebekeyi teknik takibe alan Yalova Emniyeti, bu kapsamda Yalova, İstanbul, Bursa ve Erzurum’da eş zamanlı operasyon için düğmeye basıldı. Operasyon kapsamında Yalova’da da bir mekana baskın yapıldı. Bursa yolundaki mekanda polis baskınında yakalanmamak amacıyla gizli bölmeler oluşturulduğu, yabancı uyruklu 10 kadın ve pasaportlarının bu gizli bölmelere saklandıkları tespit edildi.
Kadınlar sınır dışı edilirken, adliyeye sevk edilen 9 kişiden 8’i tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.