“3. Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali” İstanbul’da yapılacak « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

“3. Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali” İstanbul’da yapılacak

Bu haber 09 Ağustos 2021 - 11:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan “3. Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali”, 16-19 Eylül tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Eylül ayında “Directed By Women” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan “Directed By Women Turkey – Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali”, bu sene üçüncü kez seyirciyle buluşacak. Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya getirecek olan festival, 16 -19 Eylül tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Türkiye’de kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan organizasyon, sinema alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeyi, üretimlerini teşvik etmeyi ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi artırmayı da hedefliyor.

Sinemacı kadınların emekleriyle onurlandırdığı festivalde “Ulusal”, “Uluslararası”, “Belgesel” ve “Genç Bakış” kategorilerinde 40’tan fazla film gösterilecek, sektörel söyleşi ve atölye çalışmaları yer alacak. Her kategoride seçilecek bir filme ise en iyi film ödülü verilecek.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.