Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yargı, fırlatılan terliği “silah” saydı!

HABER/ABORİ Denizli’de ikamet eden 25 yaşındaki H.H. adlı kadın, iki arkadaşıyla birlikte kendilerini elle taciz ettiğini iddia ettikleri kişiye fırlattıkları terlik, “silah” sayıldı. Alınan bilgiye göre olay, 9 Temmuz 2017 tarihinde Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde meydana geldi. Denizli’de yaşayan fotoğraf stüdyosunda çalışan H.H., çalışmayan iki kadın arkadaşıyla birlikte tatil yapmak için Kuşadası’na gitti. Gece bir eğlence […]

Yargı, fırlatılan terliği “silah” saydı!
  • 13 Haziran 2019 00:48

HABER/ABORİ

Denizli’de ikamet eden 25 yaşındaki H.H. adlı kadın, iki arkadaşıyla birlikte kendilerini elle taciz ettiğini iddia ettikleri kişiye fırlattıkları terlik, “silah” sayıldı.

Alınan bilgiye göre olay, 9 Temmuz 2017 tarihinde Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde meydana geldi. Denizli’de yaşayan fotoğraf stüdyosunda çalışan H.H., çalışmayan iki kadın arkadaşıyla birlikte tatil yapmak için Kuşadası’na gitti. Gece bir eğlence mekanına giren ve saat 03.00 sıralarında kaldıkları Türkmen Mahallesi’ndeki eve gitmek için yola çıkan H.H., iddiaya göre kendisiyle aynı yaştaki iki kadın arkadaşıyla yolda yürürken karşılarından gelen 24 yaşındaki M.E.K.’nin tacizine uğradı. 3 genç kadın, karşıdan iki kolunu da yana açarak gelen M.E.K.’nın, göğüslerine dokunduğunu ileri sürüp, tepki gösterdi. H.H. ve yanındaki iki kadın arkadaşı ile M.E.K. arasında çıkan başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında H.H. ile kadın arkadaşları M.E.K.’ya ayaklarındaki terliği fırlattı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri kavgaya ayırdı. Taraflar, polis merkezine götürüldü.

Polis merkezinde ifade veren H.H. ile iki arkadaşı daha sonra memleketleri Denizli’ye döndü. Olaydan iki yıl sonra gelen mahkeme tebligatıyla H.H. ile arkadaşları şaşkına döndü. Kuşadası’nda meydana gelen olayla ilgili kadınları taciz ettiği iddia edilen M.E.K.’nin darp edildiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu, savcılığın ise soruşturma başlattığı öğrenildi.
Kuşadası Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli konumunda olan H.H. ile iki kadın arkadaşı hakkında, saldırıda kullanmaya elverişli terlik ve ayakkabı ile yaralamaya teşebbüs ettikleri, kasten basit yaraladıkları, şüphelilere atılı suçun bu haliyle silahla basit yaralama suçunu oluşturdukları ve eylem birliği içinde hareket ettikleri gerekçesiyle Kuşadası Asliye Ceza Mahkemesi’nde 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.