DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

VİDEO | Şok görüntüler; Diyarbakır’da meydan muhaberesi!

Son Güncelleme :

09 Mart 2020 - 15:09

VİDEO | Şok görüntüler; Diyarbakır’da meydan muhaberesi!

HABER/VEYSİ POLAT

Diyarbakır’da bulunan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin dün gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurulu’nda olaylar çıktı. Polisin biber gazıyla müdahale ettiği olaylar sırasında tekmeler ve yumruklar havada uçuştu. Abori kamerası, yaşananları an be an görüntüledi.

Diyarbakır İl Tarım Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda ilk olarak Divan Üyeleri için seçim yapıldı. Mevcut başkan Abdullah Çetinkaya ile eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Mustafa Aslanhan iki ayrı liste sundu. Aslanhan’ın Divan için önerdiği liste 86 oy alırken, Çetinkaya’nın listesi ise 74’te kaldı. Bu sırada yaşanan kısa süreli gerginliğin yatışmasının ardından Aslanhan, mevcut delegelerle Başkanlık seçiminin yapılmasını içeren önerge sundu. Bu önerge de 54’e karşı 87 oyla kabul edilmesinden sonra ortalık karıştı. Hükümet Komiseri’nin çabaları da yetersiz kalınca salona giren emniyet mensupları, taraflara biber gazıyla müdahale etti.

 

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Salonun dışına taşan gerilim, çevik kuvvet ekiplerinin gelmesinden sonra da devam etti. Tarım İl Müdürlüğü bahçesinde yüzlerce kişi tekme ve yumruklarla kavga etti. Olaylar sırasında Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin eski Başkan Yardımcısı Mustafa Aslanhan’ın kulak zarı patladı. Yaralanan 20’den fazla kişi önce hastanelere giderek darp raporu aldı, ardından da karakolda ifade verdi.
Genel Kurul, Hükümet Komiseri’nin tuttuğu tutanak doğrultusunda “güvenlik” gerekçesiyle ertelendi.
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN adresi tıklayın;
https://www.youtube.com/watch?v=PdVmbNYbMqg