Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO| Şivan Perwer, ağlayarak operasyona böyle tepki gösterdi

HABER/ABORİ Kürtlerin dünyaca ünlü ses sanatçısı Şivan Perwer, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik başlattığı askeri operasyonu görüntülü video yayınlayarak tepki gösterdi. Perwer, “Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan’ı size bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. Sosyal medyadan Kürtçe ve Türkçe olarak yayınladığı iki videoda ağlayan Perwer, “Biz size ne yaptık, saldırıyorsunuz. Sizin devletinizi kuran biziz. Yazık […]

VİDEO| Şivan Perwer, ağlayarak operasyona böyle tepki gösterdi
  • 10 Ekim 2019 00:44
  • 10 Ekim 2019 00:46

HABER/ABORİ

Kürtlerin dünyaca ünlü ses sanatçısı Şivan Perwer, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik başlattığı askeri operasyonu görüntülü video yayınlayarak tepki gösterdi. Perwer, “Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan’ı size bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan Kürtçe ve Türkçe olarak yayınladığı iki videoda ağlayan Perwer, “Biz size ne yaptık, saldırıyorsunuz. Sizin devletinizi kuran biziz. Yazık değil mi ırkçılar, zalimler. Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan’ı size bırakmayacağız.” dedi. Çözüm sürecinde ismi öne çıkan ünlülerin arasında yer alan Şivan Perwer, 37 yıl sonra Türkiye’ye dönmüştü. Çözüm sürecine destek veren Perwer, “Türkiye’deki tüm kesimleri barışa destek sunmaya ve insanlar arasında, hoşgörü, saygı, çoğulcu özgür ve demokratik bir toplum, sevgi ve kardeşlik duygularını geliştirmeye davet ediyorum. Sadece bunun için yarın Diyarbakır’dayım. Şimdiye kadar bu kutsal çalışmaya öncülük eden ve çaba sarf eden zindanda, dağlarda, sürgünde, parlamentoda ve sorumlu makamlardaki bütün şahıslara kamuoyu önünde teşekkür ediyorum. Barış için atan kalplere, barış için çalışan beyinlere, barış için elini taşın altına koyanlara ve barışa el uzatanlara yüce Rabbimden sabır ve metanet diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Diyarbakır’da bir kavşak açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ses sanatçısı İbrahim Tatlıses ile birlikte katılan Perwer, çözüm sürecinin sona ermesinden sonra Kürt kamuoyundan özür dilemişti.