Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO | JİBER, el değmeden günlük 50 bin steril maske üretimine başladı

VEYSİ POLAT/ABORİ Koronavirüs salgını nedeniyle üretimi geçici olarak durduran tekstil firması JİBER, son teknolojik cihazlarla el değmeden maske üretimine başladı. JİBER Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) Başkanı İhsan Oğurlu, geçen hafta “Maske talebinin artması ve maske yetersizliğinden dolayı JİBER yönetimi olarak maske üretimine karar verdik. Hijyenik ortamda […]

VİDEO |  JİBER, el değmeden günlük 50 bin steril maske üretimine başladı
  • 9 Nisan 2020 16:59

VEYSİ POLAT/ABORİ

Koronavirüs salgını nedeniyle üretimi geçici olarak durduran tekstil firması JİBER, son teknolojik cihazlarla el değmeden maske üretimine başladı.

JİBER Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) Başkanı İhsan Oğurlu, geçen hafta “Maske talebinin artması ve maske yetersizliğinden dolayı JİBER yönetimi olarak maske üretimine karar verdik. Hijyenik ortamda makine gücü ile el değmeden üretim; Yıkanabilir, tekrar kullanılabilir; Materyalinden dolayı kullanımı rahat maske üretimine başladık” açıklamasını yapmıştı.

Abori’ye konuşan Oğurlu, üretime üç gün önce başladıklarını, günlük üretim kapasitelerinin vardiyalı çalışma halinde 50 bin olduğunu söyledi.