Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO | Japonya polisinin Kürt gencine şiddeti halkı sokaklara döktü

Japonya’da bir Kürt gencinin polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınması, Japonya halkı tarafından protesto edildi. Alınan bilgiye göre başkent Tokyo’nun Shibuya bölgesinde bir Kürt genci, polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Gencin darp edildiği anlar bir arkadaşı tarafından çekilerek sosyal medyada yayınlandı. 22 Mayıs günü gerçekleştiği belirtilen olay kısa sürede internet ortamında yayıldı. POLİS MERKEZİNE […]

VİDEO |  Japonya polisinin Kürt gencine şiddeti halkı sokaklara döktü
  • 31 Mayıs 2020 18:51
  • 31 Mayıs 2020 19:42

Japonya’da bir Kürt gencinin polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınması, Japonya halkı tarafından protesto edildi. Alınan bilgiye göre başkent Tokyo’nun Shibuya bölgesinde bir Kürt genci, polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Gencin darp edildiği anlar bir arkadaşı tarafından çekilerek sosyal medyada yayınlandı. 22 Mayıs günü gerçekleştiği belirtilen olay kısa sürede internet ortamında yayıldı.

POLİS MERKEZİNE YÜRÜDÜLER

Bunun üzerine Tokyo’da yüzlerce Japon sokaklarda protesto gösterisi yaparak, olayı kınadı. Polis merkezi önünde açıklama yapan protestocular, orantısız güç kullanan polislerin açığa alınmasını isterken, ülkedeki bir çok gazete ve haber kanalı yaşanan olaya geniş yer verdi.