Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO | Irak’ta hükümet karşıtı göstericilere kurşun! 5 ölü, yüzlerce yaralı

HABER/ABORİ Irak’ın başkenti Bağdat başta olmak üzere bir çok kentte yapılan hükümet karşıtı gösterilerde 5 kişi öldü, 500 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri, Bağdat’ın merkezinde hükümeti protesto eden göstericileri dağıtmak için gerçek mermi kullandı. Güvenlik güçlerinin müdahalesi 5 kişinin hayatını kaybetmesine, 200 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Ölü ve yaralılar, göstericiler tarafından çevredeki […]

VİDEO | Irak’ta hükümet karşıtı göstericilere kurşun! 5 ölü, yüzlerce yaralı
  • 1 Ekim 2019 21:39
  • 1 Ekim 2019 21:41

HABER/ABORİ

Irak’ın başkenti Bağdat başta olmak üzere bir çok kentte yapılan hükümet karşıtı gösterilerde 5 kişi öldü, 500 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri, Bağdat’ın merkezinde hükümeti protesto eden göstericileri dağıtmak için gerçek mermi kullandı. Güvenlik güçlerinin müdahalesi 5 kişinin hayatını kaybetmesine, 200 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Ölü ve yaralılar, göstericiler tarafından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Ülke genelindeki olaylarda 500 kişinin yaralandığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre gösteriler sadece Bağdat’la sınırlı kalmadı. Basra ve Nasiriyye’de sokağa inen binlerce kişi hükümet karşıtı slogan attı. Olaylar sırasında iki Irak güvenlik görevlisinin ağır yaralandığı belirtildi.