Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO | Adana savaş alanına döndü!

HABER/ABORİ Adana’da 25 yaşlarında bir Suriyeli’nin, 11 yaşındaki erkek çocuğu okuldan alıp eve getirdikten sonra zor kullanarak taciz ettiği iddiası, mahalleyi ayağa kaldırdı. Çıkan olaylarda Suriyelilere ait işyerleri ve arabaları yakıldı. Seyhan İlçesi Dumlupınar Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, ismi öğrenilemeyen bir kişi, 11 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Daha sonra çevredeki vatandaşlar […]

VİDEO | Adana savaş alanına döndü!
  • 20 Eylül 2019 11:55

HABER/ABORİ

Adana’da 25 yaşlarında bir Suriyeli’nin, 11 yaşındaki erkek çocuğu okuldan alıp eve getirdikten sonra zor kullanarak taciz ettiği iddiası, mahalleyi ayağa kaldırdı. Çıkan olaylarda Suriyelilere ait işyerleri ve arabaları yakıldı.

Seyhan İlçesi Dumlupınar Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, ismi öğrenilemeyen bir kişi, 11 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Daha sonra çevredeki vatandaşlar istismarı görünce şahıs kaçtı. Bunun üzerine mahalleli şahsın evinin önünde toplandı. Kalabalık grup “İdam istiyoruz” sloganı atarak evi taşladı ve yakmaya çalıştı.

Bölgeye çevik kuvvet, özel harekat ve asayiş ekipleri sevk edildi. Özel Harekat polisleri çevrede yoğun güvenlik önlemi alırken, çevik kuvvet de öfkeli kalabalığı biber gazı kullanarak dağıttı. Polis ekipleri olayı gerçekleştiren ve kaçan şahsı yakalama çalışması başlattı.

VALİLİKTEN “TACİZCİ SURİYELİ DEĞİL” İMASI

Adana Valiliği de bir açıklama yaparak 11 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen kişinin Türkiye vatandaşı olduğunun sanıldığını ve şüphelinin arandığını duyurdu. Açıklamada, “İlimizde meydana gelen ve bazı basın yayın organlarına yansıyan cinsel istismar olayı ile ilgili Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 19.09.2019 günü saat 19.00 sıralarında Emniyet Birimimize gelen bir ihbarda 11 yaşlarında bir erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yaklaşık 20 yaşlarında ve düzgün Türkçe konuşan ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen bir şahısla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmış olup, vatandaşlarımızın kamu düzeninin devamı açısından Emniyet Birimlerimize yardımcı olmaları ve gerekli sağduyu göstermeleri önemle rica olunur” denildi.