Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Vefa, salt İstanbul’da bir semt ismi değildir Ekrem Bey! Varsın siz düğüne gelmişken gelmiş olun…

VEYSİ POLAT/ABORİ İstanbul’da yenilenen 23 Haziran seçimlerini hatırlayanlar bilir. Bir yanda Cumhur İttifakı, diğer yanda Millet İttifakı. Matematiksel hesaplar Cumhur’dan yana iken Kürtler sahneye çıktı ve 31 Mart seçimlerinde Adana, Mersin, Ankara ve Antalya’da kaderi değiştirdiği gibi haksızlığa uğrayan Ekrem İmamoğlu’nu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı. İktidarın tüm çabasına, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı […]

Vefa, salt İstanbul’da bir semt ismi değildir Ekrem Bey! Varsın siz düğüne gelmişken gelmiş olun…
  • 1 Eylül 2019 13:58
  • 7 Eylül 2019 14:56

VEYSİ POLAT/ABORİ

İstanbul’da yenilenen 23 Haziran seçimlerini hatırlayanlar bilir. Bir yanda Cumhur İttifakı, diğer yanda Millet İttifakı. Matematiksel hesaplar Cumhur’dan yana iken Kürtler sahneye çıktı ve 31 Mart seçimlerinde Adana, Mersin, Ankara ve Antalya’da kaderi değiştirdiği gibi haksızlığa uğrayan Ekrem İmamoğlu’nu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı.

İktidarın tüm çabasına, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarma hamlelerine karşı HDP seçmenine karşı koyamadı. O dönem HDP’li vekiller ilçe ilçe düzenledikleri mitinglerde İmamoğlu’na oy istedi. Kürt seçmen Bodrum, Antalya, Kuşadası, memleket sevdasına ara verip tatilden İstanbul’daki sandık başına seferber oldu.

Peki İmamoğlu kazandıktan sonra ne oldu? Kürtler, her bir CHP’li kadar sevinç naraları attı, yetmedi bulundukları yerlerden sokaklara dökülüp davul zurnalı, tencere tavalı kutlama yaptı.

Peki İmamoğlu ne yaptı? HDP’ye ve HDP seçmenine teşekkür etmekten bile imtina etti. Eleştiriler üzerine iki kelamı HDP’ye yolladı. Bu da yetmeyince HDP İstanbul İl Örgütü’nü ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlu, sen o koltuğa HDP seçmeni olmasaydı zor otururdun! Seni başkan yapanı görmeyecek kadar ilk günden ahde vefayı çabuk unuttun!

Aynı hatayı dün Diyarbakır ziyaretinde de yaptın!

Neymiş efendim; “Batman’daki düğün önceden programlanmıştı. O düğün öncesi Diyarbakır’ı da programa dahil ettim…”

Eee…

HDP’liler 14 gün sokakta, kayyumlara, irade gaspına karşı demokrasi güçlerine avazı çıktığı kadar bağırıyor. Sen neredesin?

Düğüne gelmişken çarşı pazar da görsün misali Sur’da da boy verdin.

Vefanın salt İstanbul’da bir semt adı olmadığını Kürtler sana Sur sokaklarındaki sevgi gösterisinde bir kez daha gösterdi. Bir kez daha bağrına bastı.

Senin yüzün bir kez daha kızarmadı mı Ekrem İmamoğlu?