DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Vefa, Salt İstanbul’da Bir Semt İsmi Değildir Ekrem Bey! Varsın Siz Düğüne Gelmişken Gelmiş Olun…

Son Güncelleme :

07 Eylül 2019 - 15:35

Vefa, Salt İstanbul’da Bir Semt İsmi Değildir Ekrem Bey! Varsın Siz Düğüne Gelmişken Gelmiş Olun…

İstanbul’da yenilenen 23 Haziran seçimlerini hatırlayanlar bilir. Bir yanda Cumhur İttifakı, diğer yanda Millet İttifakı. Matematiksel hesaplar Cumhur’dan yana iken Kürtler sahneye çıktı ve 31 Mart seçimlerinde Adana, Mersin, Ankara ve Antalya’da kaderi değiştirdiği gibi haksızlığa uğrayan Ekrem İmamoğlu’nu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı.

İktidarın tüm çabasına, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarma hamlelerine karşı HDP seçmenine karşı koyamadı. O dönem HDP’li vekiller ilçe ilçe düzenledikleri mitinglerde İmamoğlu’na oy istedi. Kürt seçmen Bodrum, Antalya, Kuşadası, memleket sevdasına ara verip tatilden İstanbul’daki sandık başına seferber oldu.

Peki İmamoğlu kazandıktan sonra ne oldu? Kürtler, her bir CHP’li kadar sevinç naraları attı, yetmedi bulundukları yerlerden sokaklara dökülüp davul zurnalı, tencere tavalı kutlama yaptı.

Peki İmamoğlu ne yaptı? HDP’ye ve HDP seçmenine teşekkür etmekten bile imtina etti. Eleştiriler üzerine iki kelamı HDP’ye yolladı. Bu da yetmeyince HDP İstanbul İl Örgütü’nü ziyaret etti.