Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Urfa Barosu “işkence var” deyip, bu fotoğrafı paylaştı!

Haber Abori Urfa Barosu İnsan Hakları Merkezi, 1 polis memurunun hayatını kaybettiği Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’ndeki çatışma sonrası gözaltına alınan 38 kişiye işkence yapıldığını iddia etti. Urfa Barosu İnsan Hakları Merkezi, sosyal medya hesabından duyurduğuna göre; avukatların müvekkilleriyle görüşmesine engel olunuyor. Bir avukat birden fazla müvekkili olmasına rağmen sadece biriyle ve çok sınırlı süreyle görüştürülüyor. İşkence […]

Urfa Barosu “işkence var” deyip, bu fotoğrafı paylaştı!
  • 20 Mayıs 2019 22:52

Haber Abori

Urfa Barosu İnsan Hakları Merkezi, 1 polis memurunun hayatını kaybettiği Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’ndeki çatışma sonrası gözaltına alınan 38 kişiye işkence yapıldığını iddia etti.

Urfa Barosu İnsan Hakları Merkezi, sosyal medya hesabından duyurduğuna göre; avukatların müvekkilleriyle görüşmesine engel olunuyor. Bir avukat birden fazla müvekkili olmasına rağmen sadece biriyle ve çok sınırlı süreyle görüştürülüyor. İşkence yapıldığına dair somut emareler bulunduğunu ifade eden Merkez, gözaltına alınanların ters kelepçeyle yere yatırılıp sıra sıra dizilerek Bozova Yaylak Jandarma Komutanlığı’nın bahçesinde çekilmiş fotoğraflarını da paylaştı.