Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Üç mahalle ve bir köy karantinaya alındı

Diyarbakır’da bir köy, Şanlıurfa’da bir, Van’da da iki mahalle koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı. Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Aşağıoba köyü, koronavirüsü salgınına yönelik tedbirler kapsamında karantinaya alındı. Alınan bilgiye göre Aşağıoba köyünde oturan ailesini ziyaret eden bir kişinin koronavirüsü testinin pozitif çıkması üzerine Umumi Hıfzısıhha Kurulu köyün karantinaya alınmasına karar verdi. Kararın ardından jandarma ekipleri, […]

Üç mahalle ve bir köy karantinaya alındı
  • 28 Mayıs 2020 21:40
  • 28 Nisan 2022 21:46

Diyarbakır’da bir köy, Şanlıurfa’da bir, Van’da da iki mahalle koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Aşağıoba köyü, koronavirüsü salgınına yönelik tedbirler kapsamında karantinaya alındı. Alınan bilgiye göre Aşağıoba köyünde oturan ailesini ziyaret eden bir kişinin koronavirüsü testinin pozitif çıkması üzerine Umumi Hıfzısıhha Kurulu köyün karantinaya alınmasına karar verdi. Kararın ardından jandarma ekipleri, köye giriş ve çıkışları kontrol altına aldı.

Şanlıurfa’da da yeni vakalar nedeniyle Birecik ilçesindeki Divriği Mahallesi’nin tamamı ile Haliliye, Eyyübiye ve Viranşehir ilçelerinde 4 binanın 14 gün sürüyle karantinaya alınmasına karar verildi.

Van’ın Başkale ilçesinde ise Gedikbaşı ve Ekecek mahallelerinde yürütülen çalışmalarda il dışı temaslı olduğu tespit edilen iki kişinin testinin pozitif çıkması nedeniyle karantina kararınını alındığı öğrenildi.