Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TURSAB BTK seçime gitti, deneyimli başkan Mehmet Akyıl güven tazeledi

HABER/ABORİ Diyarbakır’da yapılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı seçimlerini ikinci kez Mehmet Akyıl kazandı. Türkiye Seyahat Acentaları TÜRSAB Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak İlleri Acentalarının yoğun katılımı ile Diyarbakır’da gerçekleşti. Seçimlere “Mavi Liste” ile katılan TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl, oyların üçte ikisini alarak […]

TURSAB BTK seçime gitti, deneyimli başkan Mehmet Akyıl güven tazeledi
  • 16 Ekim 2019 23:00

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da yapılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı seçimlerini ikinci kez Mehmet Akyıl kazandı.

Türkiye Seyahat Acentaları TÜRSAB Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak İlleri Acentalarının yoğun katılımı ile Diyarbakır’da gerçekleşti. Seçimlere “Mavi Liste” ile katılan TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl, oyların üçte ikisini alarak yeniden Başkanlığa seçildi.

Mehmet Akyıl, oyların üçte ikisini alarak ikinci kez güven tazeledi.

Bölge seyahat acentelerinin yoğun katılım gösterdiği seçimlerde Beyaz ve Mavi liste adayları yarıştı. Mavi Liste ile yeniden aday olan Mehmet Akyıl, oyların üçte ikisini alarak yeniden başkanlığa seçildi. Seçimlerin ardından açıklama yapan Akyıl, acentelere teşekkür ederek, birlik içerisinde Bölge Temsil Kurulu’nu hak ettiği konuma getireceklerini söyledi. Başkan Akyıl, “Bölge turizmini canlandırmak, acentelerimizin sorunlarına çözüm bulmak adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir. Bizler bölge acentelerimiz ile uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asla bireysel bir temsil Kurulu olmayacağız ve bölgesel bir temsil kurulu olarak tüm bölgemize hakim olacağız. Ülke genelinde 35 bölgede gerçekleştirilecek seçimlerimizin şimdiden tüm bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Seçimlerde güven tazeleyen “Mavi Liste”nin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkanlığa Mehmet Akyıl, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Serdar Baturay, Doğan Şan, Hakan Beksari, İbrahim Bilen, Ahmet Akman, Mehmet Erdem üyeliğe ise Yunus Batıbay, Abdülaziz Yatkın, Ömer Faruk Sualp, Ahmet Aslan, Nuray Cebe, Sultan Turan ve Emin Ramanlı getirildi.