Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye’de mutasyonlu virüsün görüldüğü iki kent açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından mutasyonlu koronavirüsünün Türkiye’de görüldüğü iki şehir ortaya çıktı. Türkiye’ye İngiltere’den gelen mutasyonlu koronavirüsü hastalardan üçünün Balıkesir ve Gaziantep’te olduğu öğrenildi. Mutasyonlu virüs görülen hastalardan birinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi. Mutasyona uğramış korona virüsü taşıyıcısı olduğu tespit edilen kişide semptomların hafif olduğu, evde yaşayan diğer kişilerin yapılan […]

Türkiye’de mutasyonlu virüsün görüldüğü iki kent açıklandı
  • 3 Ocak 2021 20:32

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından mutasyonlu koronavirüsünün Türkiye’de görüldüğü iki şehir ortaya çıktı. Türkiye’ye İngiltere’den gelen mutasyonlu koronavirüsü hastalardan üçünün Balıkesir ve Gaziantep’te olduğu öğrenildi.

Mutasyonlu virüs görülen hastalardan birinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi. Mutasyona uğramış korona virüsü taşıyıcısı olduğu tespit edilen kişide semptomların hafif olduğu, evde yaşayan diğer kişilerin yapılan testlerinin ise negatif çıktığı öğrenildi. 40’lı yaşlardaki erkek hasta bugün Balıkesir’deki Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurda götürmek üzere evinden alındı. Hasta, evden elinde valiziyle yürüyerek çıktı. Sağlık ekibi, hastaya ambulansta yolculuk sırasında uyması gereken kuralları anlatıp uyarılarda bulundu. Daha sonra götürüldüğü yurtta karantinaya alındı. Evinin bahçe kapısına da “Pandemi tedbirleri kapsamında bu konut görüşme ve ziyarete kapalıdır” yazısı asıldı. Jandarma ekiplerinin 24 saat nöbet tuttuğu eve giriş ve çıkışa izin verilmiyor. Mutasyona uğramış virüsün İngiltere’den Gaziantep’e giden 2 kişide de görüldüğü açıklandı. Bu kişiler de Gaziantep’teki evlerinde karantina altında tutuluyor.