Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye’de 6 kentte karantina uygulaması…

HABER/ABORİ Türkiye’de bugün Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 131’ulaşırken alınan tedbirler de genişletilmeye devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında şu ana kadar 6 kentin bazı köy ve mezralarında karantina uygulaması başlatıldı. Son alınan kararla birlikte yurt dışı uçak seyahati yasaklanırken, şehirlerarası yolculuklara da valilik izni getirildi.  Bazı illerin köy ve mahallelerinde koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından, […]

Türkiye’de 6 kentte karantina uygulaması…
  • 30 Mart 2020 00:28

HABER/ABORİ

Türkiye’de bugün Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 131’ulaşırken alınan tedbirler de genişletilmeye devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında şu ana kadar 6 kentin bazı köy ve mezralarında karantina uygulaması başlatıldı.

Son alınan kararla birlikte yurt dışı uçak seyahati yasaklanırken, şehirlerarası yolculuklara da valilik izni getirildi.  Bazı illerin köy ve mahallelerinde koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından, güvenlik güçleri söz konusu köyleri giriş çıkışlara kapattı. Görevliler, söz konusu köylerde sağlık taraması yapmaya başladı.

VAN

Van’ın Çaldıran İlçesi’ne bağlı Hanköy Mahallesi ve Başkale İlçesi’ne bağlı Esenyamaç Mahallesi ile Çatak İlçesi’ne bağlı Alacayer Mahallesi’nin Çemik ve Tellikaya mezraları da koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı. Güvenlik güçleri, karantinaya alınan bölgelerde yolları keserek giriş çıkışlara izin vermedi. Mahalle ve mezraların İstanbul’dan akrabalarının yanına gelen iki kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantinaya alındığı öğrenildi. Mahalle ve mezralardaki karantinanın 14 gün süreceği belirtildi.

ARTVİN 

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Artvin’in Borçka İlçesi’ndeki Camili Köyü koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alındı. Köye giriş ve çıkışlar durduruldu. Jandarma ekipleri köyün giriş ve çıkış noktalarında önlem alırken, cami hoparlörlerinden yapılan anonslarla vatandaşlar, evlerinden çıkmamaları yönünde uyarılıyor.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’nin Şiran İlçesi’ne bağlı Yukarı Kulaca Köyü, Kocaeli’den gelen bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişi ile temasının belirlenmesi üzerine karantinaya alındı. Gümüşhane Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kocaeli ilinden gelen bir vatandaşımızın bu ilde koronavirüs pozitif bulgusu bulunan bir kişiyle teması tespit edildiğinden Yukarı Kulaca köyünde karantina tedbiri alınmıştır” denildi.

ÇANKIRI

Çankırı’nın Çerkeş İlçesi’ne bağlı Aliözü Köyü, koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alındı. 18 Mart’ta İstanbul’dan Aliözü Köyü’ne gelen bir kişi burada rahatsızlandı. İstanbul’a döndükten sonra test yaptıran kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine jandarma ekipleri, köyün giriş ve çıkışlarını kapattı.

RİZE

Rize’ye merkeze bağlı Kendirli Beldesi ile yakınındaki 4 köy de karantinaya alındı.

KÜTAHYA

Kütahya’nın Simav İlçesi’ne bağlı Yeşildere Köyü, bir vakada koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.