Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye’de 6 ayda 214 kadın öldürüldü

HABER/ABORİ Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2019 yılının ilk altı ayında 214 kadın öldürüldü. Haziran ayında ise 40 kadın cinayeti işlendi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2019 Haziran ayı raporunu açıkladı. Rapora göre Haziran’da erkekler en az 40 kadını öldürdü, çocuk istismarı ve cinsel şiddet devam etti. Bu ay ki kadın cinayetlerinin sekizi şüpheli ölüm […]

Türkiye’de 6 ayda 214 kadın öldürüldü
  • 7 Temmuz 2019 13:25

HABER/ABORİ

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2019 yılının ilk altı ayında 214 kadın öldürüldü. Haziran ayında ise 40 kadın cinayeti işlendi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2019 Haziran ayı raporunu açıkladı. Rapora göre Haziran’da erkekler en az 40 kadını öldürdü, çocuk istismarı ve cinsel şiddet devam etti.

Bu ay ki kadın cinayetlerinin sekizi şüpheli ölüm olarak kaydedilirken, 21 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemedi, ikisi ekonomik bahaneyle, dokuzu ise kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü. Kadın cinayetlerinin çoğunda erkekler ateşli silahlar kullandı. Haziran’da kadın cinayetlerinin en çok işlendiği kentlerin başında İstanbul, Çorum, Mersin, Konya ve Ankara geldi.