Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trump’a “beceriksiz” diyen İngiliz elçi istifa etti

HABER/ABORİ ABD Başkanı Donald Trump hakkında “beceriksiz” yorumu yaptığı notları sızan İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch istifa etti. Britanya Dışişleri Bakanlığı, Darroch’ın istifa ettiğini açıkladı. Bakanlığın açıklamasının ardından Darroch istifa mektubunu paylaştı. Mektupta, “Büyükelçilikten bazı belgelerin sızmasından bu yana, görevime ve görev süreme dair büyük bir spekülasyon dalgası başladı. Bu spekülasyonlara bir son vermek istiyorum. […]

Trump’a “beceriksiz” diyen İngiliz elçi istifa etti
  • 10 Temmuz 2019 15:03

HABER/ABORİ

ABD Başkanı Donald Trump hakkında “beceriksiz” yorumu yaptığı notları sızan İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch istifa etti.

Britanya Dışişleri Bakanlığı, Darroch’ın istifa ettiğini açıkladı. Bakanlığın açıklamasının ardından Darroch istifa mektubunu paylaştı. Mektupta, “Büyükelçilikten bazı belgelerin sızmasından bu yana, görevime ve görev süreme dair büyük bir spekülasyon dalgası başladı. Bu spekülasyonlara bir son vermek istiyorum. Mevcut durum, görevimi istediğim gibi yapmamı imkansız kılıyor” dedi.

Büyükelçinin, Trump yönetimi hakkında sızan yorumları üzerine Britanya kendisine sahip çıkmıştı. Trump ise önce Britanya Başbakanı Theresa May’e tepki göstermiş daha sonra da Darroch hakkında “aptal bir adam” ifadelerini kullanmıştı.