Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Teknoloji devleri Koronavirüs’e yenildi: 1.3 trilyon dolarlık kayıp

HABER/ABORİ Dünyanın en değerli 5 teknoloji şirketinin Koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yaşadığı kaybın boyutları gözler önüne serildi. ‘MAGA’ olarak anılan Microsoft, Apple, Amazon ve Google’ın çatı şirketi Alphabet ve Facebook’un değer kaybı 1.3 trilyon dolar oldu. Dünya genelinde yüzün üzerinde ülkede görülen ve 10 binin üzerinde kişinin hayatına mal olan Koronavirüs (Kovid-19) ekonomide de ciddi […]

Teknoloji devleri Koronavirüs’e yenildi: 1.3 trilyon dolarlık kayıp
  • 21 Mart 2020 02:48

HABER/ABORİ

Dünyanın en değerli 5 teknoloji şirketinin Koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yaşadığı kaybın boyutları gözler önüne serildi. ‘MAGA’ olarak anılan Microsoft, Apple, Amazon ve Google’ın çatı şirketi Alphabet ve Facebook’un değer kaybı 1.3 trilyon dolar oldu.

Dünya genelinde yüzün üzerinde ülkede görülen ve 10 binin üzerinde kişinin hayatına mal olan Koronavirüs (Kovid-19) ekonomide de ciddi etkiler yarattı.
CNBC’nin haberine göre; Koronavirüs salgını sonrası düşüş trendine giren borsalardan nasibini teknoloji dünyasının önde gelen isimleri de aldı. ‘MAGA’ olarak anılan Microsoft, Apple, Amazon ve Google’ın çatı şirketi Alphabet ve Facebook’un değer kaybı 1.3 trilyon doları geçti.

Söz konusu değer kaybından sonra trilyon dolarlık şirketler sayısı da azaldı. Bu 5 şirketten sadece Apple ve Microsoft 1 trilyon dolar bandının üzerindeki yerini koruyabildi.

Online alışveriş platformu Amazon’un ve Microsoft’un kurulduğu Seattle ve Apple ve Alphabet’in merkezlerinin yer aldığı San Francisco ABD’de salgından en çok etkilenen bölgeler arasında gösteriliyor.