Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Suudi Arabistan, Türkiye’den getirilen 80 TIR ve 300 konteyner malzemeyi ülkeye almıyor

HABER/ABORİ Türkiye’den ihraç malları taşıyan 80 TIR, Suudi Arabistan’ın Duba Limanı’nda bir haftadır bekletiliyor. Cidde Limanı’nda da bekletilen 300 konteyner var. Sektör temsilcileri, “Olay siyasi, çözüm de siyasi maalesef” diyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, bunun tamamen siyasi bir durum olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Demokrasiyle tam tanışmamış ülkelerle aranızda […]

Suudi Arabistan, Türkiye’den getirilen 80 TIR ve 300 konteyner malzemeyi ülkeye almıyor
  • 31 Temmuz 2019 22:43
  • 31 Temmuz 2019 22:44

HABER/ABORİ

Türkiye’den ihraç malları taşıyan 80 TIR, Suudi Arabistan’ın Duba Limanı’nda bir haftadır bekletiliyor. Cidde Limanı’nda da bekletilen 300 konteyner var. Sektör temsilcileri, “Olay siyasi, çözüm de siyasi maalesef” diyor.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, bunun tamamen siyasi bir durum olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Demokrasiyle tam tanışmamış ülkelerle aranızda en ufak bir gerilim olduğunda konu ülkenin bütün birimleri durumdan bir vazife çıkartıp size karşı bir tavır sergilemeye başlıyorlar. Durum ancak sayın Cumhurbaşkanımızın müdahil olmasıyla olacak ama şu anda siyasi ilişkiler de çok iyi değil. Demokratik ülkelerle zaman zaman sorun yaşasak da sorun olmuyor ama Suudi Arabistan gibi ülkelerle sorun yaşadığında tüm alt birimler de tavır almaya başlıyor.”