Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Suriye’deki Kürtlerden bir ilk! 25 siyasi parti birlik kurdu

HABER/ABORİ Suriye’nin kuzeyindeki siyasi partiler, ‘Kürt Ulusal Birliği Partileri’ adı altında ortak bir oluşum kurdu. Kamışlı’da kurulan Kürt Ulusal Birliği Partileri’nin, Kürtlerin birliği adına ortaya çıkan gelişmeleri takip edeceği belirtildi. Alınan bilgiye göre Suriye’nin kuzeyindeki 25 Kürt siyasi hareketi ve parti, ‘Kürt Ulusal Birliği Partileri’ adlı bir oluşum kurdu. Rudaw’ın haberine göre karar, Kamışlı’da yapılan […]

Suriye’deki Kürtlerden bir ilk! 25 siyasi parti birlik kurdu
  • 20 Mayıs 2020 12:42

HABER/ABORİ

Suriye’nin kuzeyindeki siyasi partiler, ‘Kürt Ulusal Birliği Partileri’ adı altında ortak bir oluşum kurdu. Kamışlı’da kurulan Kürt Ulusal Birliği Partileri’nin, Kürtlerin birliği adına ortaya çıkan gelişmeleri takip edeceği belirtildi.

Alınan bilgiye göre Suriye’nin kuzeyindeki 25 Kürt siyasi hareketi ve parti, ‘Kürt Ulusal Birliği Partileri’ adlı bir oluşum kurdu. Rudaw’ın haberine göre karar, Kamışlı’da yapılan toplantıda alındı. Haberde, Kürt Ulusal Birliği Partileri’nin Kürtlerin birliği adına ortaya çıkan gelişmeleri takip edeceği ve bu yapının bir komite tarafından temsil edileceği belirtildi. Partilerin temsilcilerinden oluşacak komitenin, sahada yaşanan gelişmelerin ele alınması için düzenli olarak toplanacağı açıklandı.

Kürt Ulusal Birliği Partileri’ne Suriye’nin kuzeyindeki özerk yönetimin çatısı altında yer alan ve almayan partilerin katıldığı, girişimin Suriye Demokratik Güçleri Genel Komutanlığı’ndan geldiği belirtildi.