DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Sur’da hendek dönemindeki barikatlar bu kez koronavirüs için kuruldu

Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 15:24

Sur’da hendek dönemindeki barikatlar bu kez koronavirüs için kuruldu

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında merkez Sur, Bağlar, Yenişehir, Kayapınar ile Silvan, Ergani ve Bismil ilçelerinde yaya kontrol noktaları kuruldu.

Diyarbakır’da 50’yi aşkın hasta Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor. Pandemi hastaneleri olarak belirlenen diğer yedi sağlık kuruluşunda ise hasta alımına henüz başlamadı.

Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda salgının yayılma ihtimaline karşı tedbir alınmasını istediği Diyarbakır’da yeni uygulamaya devreye konuldu. Bu çerçevede yapılan toplantı sonrası Diyarbakır Valiliği’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, “Sur ilçesinde yaya kontrol noktası olarak Nebi Camisi, Balıkçılarbaşı, Urfakapı, Kervansaray olmak üzere 4 adet kontrol noktası kurulmasına, Bağlar İlçemizde Medine Bulvarı ile Nükhet Coşkun Caddeleri arasında kalan yerlerde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Ergani ilçemizde İş Bankası önünden başlamak suretiyle bankalar bölgesini takiben Dicle yolu kesişimine kadar olan Ziya Gökalp Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Silvan ilçemizde Gazi Caddesinde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Kayapınar İlçemizde Huzurevleri Caddesi Dr. Sıtkı Güral Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Bismil İlçemiz İstasyon Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Yenişehir İlçemizde Ofis semtindeki Ekinciler Caddesi ile Gevran Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına karar verilmiştir” denildi.

Sur’da kurulan kontrol noktalarında yayalara maske dağıtımı ve ateş ölçümü yapılıyor.