DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Sur Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı’nı halkla birlikte hazırlayacak

Son Güncelleme :

18 Temmuz 2019 - 11:42

Sur Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı’nı halkla birlikte hazırlayacak

HABER/ABORİ
Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı’nı ilçede yaşayan halın görüş ve önerilerini alarak hazırlayacak.

Sur Belediyesi, önümüzdeki dönem çalışmalarının yönünü belirleyecek, halkın tüm kesimlerinin içinde olduğu, görüşünün alındığı,  stratejik plan hazırlıyor. Hazırlanacak olan stratejik plan içerisinde; belediye bünyesinde tüm çalışanların ve Sur ilçesinde yaşayan halkın 7’den 70’e görüşleri alınacak.

Sur’un 2020-2024 geleceğine ilişkin vizyon ve misyon oluşturmaya yönelik yürütülen çalışmada proje ve yatırımların gerçekleşme plan ve takvimini belirleme amacıyla hazırlanacak Stratejik Plan’da ilçenin tüm kesimlerinin talep ve beklentilerinin öncelik olacağı açıklandı.

Stratejik Plan çalışmaları kapsamında çalışmalara başlayacak olan Sur Belediyesi, Sur içinde yaşayan yurttaşlarla Sur’un tarihi mekânlarında “avlu buluşmaları”, Sur’a bağlı köylerde yaşayan yurttaşlarla da “köy meydanı buluşmaları” adıyla çeşitli toplantılar gerçekleştirerek halkın görüş ve önerilerini alacak.

Eşbaşkanların da yer alacakları ve 5 aylık bir sürede tamamlanması hedeflenen Stratejik Plan çalışmaları kapsamında Sur halkının beklentilerini, görüş ve önerilerini almak için geniş çaplı bir kamuoyu araştırması yapılacak.

Sur Belediyesi amacının, geniş bir katılım ve kolektif bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkacak olan Sur Belediyesi Stratejik Planı çerçevesinde; belediye hizmetlerini katılımcı, planlı, sistemli ve verimli bir şekilde yürütmek olduğunu dile getirdi.