Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Spor camiası ilk Abori’den duydu…

Haber Abori Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Sakaryaspor’un şikayeti üzerine sahada jilet kullandığı iddiasıyla “futboldan ömür boyu men” cezası verilen Amedsporlu Mansur Çalar’ın cezasında indirime gitti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından rakip takım futbolcusuna yönelik saldırıları nedeniyle ömür boyu men cezasına çarptırılan Çalar’ın cezası, 4 yıl müsabakadan men ve 25 bin TL para […]

Spor camiası ilk Abori’den duydu…
  • 29 Mart 2019 00:49
  • 7 Eylül 2019 18:32

Haber Abori

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Sakaryaspor’un şikayeti üzerine sahada jilet kullandığı iddiasıyla “futboldan ömür boyu men” cezası verilen Amedsporlu Mansur Çalar’ın cezasında indirime gitti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından rakip takım futbolcusuna yönelik saldırıları nedeniyle ömür boyu men cezasına çarptırılan Çalar’ın cezası, 4 yıl müsabakadan men ve 25 bin TL para cezasına çevrildi. 3 yılı aşan cezanın FDT 95/1’inci maddesi gereğince 20 resmi müsabakadan men ve 25 bin TL para cezası olarak düzeltilmesine karar verildiği açıklandı.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün futbolcusu Mansur Çalar ile ilgili PFDK’nın 07.03.2019 tarihli E.2018-2019/749 K.2018-2019/907 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; duruşma talebinin reddine, Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün futbolcusu Mansur Çalar’ın rakip takım futbolcusuna yönelik saldırıları nedeniyle FDT’nin 4/2, 44/1-a. ve 35/4. maddeleri uyarınca 4 yıl müsabakadan men ve 25.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına, 3 yılı aşan ceza bakımından FDT’nin 95/1. maddesi uyarınca sürekli hak mahrumiyeti cezasının; 20 resmi müsabakadan men ve 25.000,00 TL para cezası şekilde PFDK kararının düzeltilerek onanmasına oyçokluğu ile, erteleme talebinin reddine ise oybirliği ile karar verilmiştir.”

 

Amedspor’dan teşekkür açıklaması

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, yaptığı açıklamada TFF’ye teşekkür etti. Açıklamada, “İlk günden beri bu kararın haksız olduğuna belirtmiştik. Kararın düzeltilmiş olması bizleri mutlu etmiştir. Bu kararın haksız olduğuna inanan ve manevi desteklerini kulübümüzde esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda bu kararın düzeltilmesi gerektiğine inanarak tekrar gözden geçiren Türkiye Futbol Federasyonu’na teşekkür ediyoruz” denildi.

 İlk Abori duyurdu…

Geçen hafta “Mansur Çalar yeşil sahalara dönüyor” başlığıyla kulis bilgileri manşetine taşıyan Abori, Çalar’a verilen ömür boyu men kararının kaldırılacağını ve kendisine 6 ay ile 1 yıl arasında müsabakalardan men cezası verileceğini yazmıştı.