Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SP liderinden kayyumlara sert tepki: Milli iradeye ipotek koymaktır

HABER/ABORİ Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlıklarına kayyum atanmasına sert tepki göstererek, “Başkanların görevden alınması milli iradeye ipotek koymaktır” dedi. Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlıklarına kayyum atama kararına tepki gösterdi. Kararın demokrasi ve adaletle bağdaşmadığını ifade eden Karamollaoğlu, şunları […]

SP liderinden kayyumlara sert tepki: Milli iradeye ipotek koymaktır
  • 19 Ağustos 2019 23:29
  • 19 Ağustos 2019 23:30

HABER/ABORİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlıklarına kayyum atanmasına sert tepki göstererek, “Başkanların görevden alınması milli iradeye ipotek koymaktır” dedi.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlıklarına kayyum atama kararına tepki gösterdi.

Kararın demokrasi ve adaletle bağdaşmadığını ifade eden Karamollaoğlu, şunları yazdı:

“Diyarbakır, Mardin ve Van Belediye Başkanları’nın görevden alınması milli iradeye ipotek koymaktır. Haklarında kesinleşmiş mahkeme kararı bulunmayan kişilerin bu şekilde görevden alınması ne demokrasi ile bağdaşır ne de adaletle.

İktidarın bu tavrı hakkı dikkate almadığı gibi halkı da dikkate almamaktır. Ülkemiz yıllarca antidemokratik uygulamaların zararını gördü. Bugün ortaya konulan bu tavır da ülkemize, barışa ve geleceğimize zarar verecektir.

Şunu herkes bilmeli ki; millet iradesine ipotek koymak kimseye bir şey kazandırmaz, ülkemizin huzuru ve daha müreffeh günler için seçimle gelenin seçimle gitmesi esas olmalıdır.”