DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Soylu: Suç örgütlerine ‘Silindir’ operasyonu başlatıldı

Son Güncelleme :

06 Aralık 2022 - 12:07

Soylu: Suç örgütlerine ‘Silindir’ operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün yaklaşık 50 ilde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde 18 organize suç çetesini kapsayan toplam 502 hedefe yönelik ‘Silindir’ kod adlı operasyona başlanmıştır. Şu ana kadar 400 şüpheli gözaltına alınmıştır” açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu. Soylu, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, 18 suç örgütünü kapsayan toplam 502 hedefe yönelik ‘Silindir’ kod adlı operasyon başlattıklarını duyurdu.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“55 organize suç örgütüne yönelik 50 ilde 502 şüphelinin yakalanması için başlatılan Silindir operasyonu başlatıldı

2022 yılındayız, henüz 1 ayımız daha var. 2703 gözaltı, 842 tutuklama var. Bu operasyonlar, 7-8 aylık, bazen 10 ay devam eden operasyonlardır. Kendi içinde riskleri olan operasyonlardır.

Tüm operasyonlarda 66 suç örgütü çökertildi. İllerimiz her yerde takip ettikleri operasyonları adliye çeviren yani sonuç alan çalışmalar yürütmüştür. Vatandaşımızın tek bir dayanağı vardır, hukuk devletidir. Organize suç örgütlerine karşı bedeli ne olursa olsun acımasız olacağız.”