Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sokağa çıkma yasağının kapsamı genişliyor

Koronavirüs pandemisine karşı Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının hafta içi de uygulanacağı iddia edildi. Alınan bilgiye göre pandeminin son bir ay içinde zirveye ulaşması ve hasta yatak doluluk kapasitesinin yüzde 70’e ulaşması üzerine Bilim Kurulu üyeleri, ek tedbirlerin de devreye konulmasını istedi. Hafta sonları akşam […]

Sokağa çıkma yasağının kapsamı genişliyor
  • 30 Kasım 2020 14:46

Koronavirüs pandemisine karşı Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının hafta içi de uygulanacağı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre pandeminin son bir ay içinde zirveye ulaşması ve hasta yatak doluluk kapasitesinin yüzde 70’e ulaşması üzerine Bilim Kurulu üyeleri, ek tedbirlerin de devreye konulmasını istedi. Hafta sonları akşam saatlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının tam güne, hafta içi de akşamdan sabaha kadar uygulanması tavsiye edildi. Seyahat kısıtlamasının da bu tedbirden sonra devreye konulabileceği belirtiliyor.