Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Şok iddia: Koronavirüs, Vuhan’daki laboratuvarda üretildi

HABER/ABORİ Fransa’da Nobel Ödüllü virolog Profesör Luc Montagnier, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Çin’in Vuhan kentinde bir laboratuvarda üretildiğini açıkladı. Nobel Tıp Ödülü’nü 2008’de alan Fransız doktor Luc Montagnier, “Pourquoi docteur” internet sitesine verdiği demeçte, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Vuhan’da hayvan pazarından ortaya çıktığına inanmadığını söyledi. “Kovid-19, Vuhan’daki laboratuvardan üretildi. Bu laboratuvar, 2000’li yıllardan beri koronavirüs hakkında […]

Şok iddia: Koronavirüs, Vuhan’daki laboratuvarda üretildi
  • 17 Nisan 2020 22:21

HABER/ABORİ

Fransa’da Nobel Ödüllü virolog Profesör Luc Montagnier, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Çin’in Vuhan kentinde bir laboratuvarda üretildiğini açıkladı.

Nobel Tıp Ödülü’nü 2008’de alan Fransız doktor Luc Montagnier, “Pourquoi docteur” internet sitesine verdiği demeçte, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Vuhan’da hayvan pazarından ortaya çıktığına inanmadığını söyledi. “Kovid-19, Vuhan’daki laboratuvardan üretildi. Bu laboratuvar, 2000’li yıllardan beri koronavirüs hakkında uzmanlaştı” diyen Montagnier, bu konuyu iyi araştırdığını vurguladı.

“AIDS’e karşı bir aşı bulmak istenmiş olabilir”

Covid-19 hastalığına neden olan SARS-CoV-2 virüsünde AIDS’e yol açan virüsten parçalar olduğunu belirten Montagnier,  “Araştırmalarımızda bu virüsün değiştirildiği sonuçlarına vardık. Yarasadan gelen klasik bir virüs modeli var. Bu modelin üzerine VIH kesitleri eklenmiş. Bununla AIDS’e karşı bir aşı bulmak istenmiş olabilir” dedi.