Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Silvan’da intiharlar durdurulamıyor; Bu kez bir hemşire intihar etti

Geçmiş yıllarda Diyarbakır’ın ticaret merkezi olarak anılan Silvan İlçesi, son üç ayda yaşanan dokuz ölümlü intihar vakası ile gündemde. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da TBMM gündemine taşıdığı intihar vakalarına en son bir hemşire eklendi. Alınan bilgiye göre Silvan’da Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak çalışan 30 yaşındaki Ozan Tanış, bir evde tavana asılmış halde […]

Silvan’da intiharlar durdurulamıyor; Bu kez bir hemşire intihar etti
  • 19 Ocak 2021 08:03

Geçmiş yıllarda Diyarbakır’ın ticaret merkezi olarak anılan Silvan İlçesi, son üç ayda yaşanan dokuz ölümlü intihar vakası ile gündemde. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da TBMM gündemine taşıdığı intihar vakalarına en son bir hemşire eklendi.

Alınan bilgiye göre Silvan’da Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak çalışan 30 yaşındaki Ozan Tanış, bir evde tavana asılmış halde bulundu.
Son iki ayda Zehra Eken (18), Bilal Yalçın (17), İmam Kılıç (18), M.İ.A (18), Dindar Gür (26), Yusuf Uyanık (28) ve Ferhat Yavuz (18), Şaban Simpil (20) adlı kişiler intihar etmiş, konu CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından TBMM gündemine taşınmıştı. Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “2020 yılı Eylül ayından itibaren Diyarbakır Silvan İlçesinde art arda yaşanan intihar olayları ve sebepleri ile ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapılacak mıdır?” demişti.