Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Silahlı saldırıda ağır yaralanan AK Partili genç taburcu oldu, saldırgan İpek üç adreste de bulunamadı

Diyarbakır’da 5 Şubat Cuma akşamı silahlı saldırıda ağır yaralanan AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İl Gençlik Kolları Kadın Komisyonu Başkanı Aleyna Avcı, taburcu oldu. Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen eski PKK itirafçısı Murat İpek’in bulunabileceği üç adrese ise polis tarafından baskın yapıldı. Olay, 5 Şubat Cuma akşamı merkez Kayapınar İlçesi sınırlarındaki Yeni […]

Silahlı saldırıda ağır yaralanan AK Partili genç taburcu oldu, saldırgan İpek üç adreste de bulunamadı
  • 15 Şubat 2021 11:49

Diyarbakır’da 5 Şubat Cuma akşamı silahlı saldırıda ağır yaralanan AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İl Gençlik Kolları Kadın Komisyonu Başkanı Aleyna Avcı, taburcu oldu. Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen eski PKK itirafçısı Murat İpek’in bulunabileceği üç adrese ise polis tarafından baskın yapıldı.

Olay, 5 Şubat Cuma akşamı merkez Kayapınar İlçesi sınırlarındaki Yeni Stadyum yakınlarında meydana gelmişti. İddiaya göre itirafçı Murat İpek, konuşmak için buluştuğu Aleyna Avcı’yı göğsünden tek kurşunla vurmuştu. O tarihten bu yana Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Aleyna Avcı, önceki gün taburcu oldu.
Bu arada, saldırıyı gerçekleştiren ve üzerinde korucu kimliği bulunduğu belirtilen itirafçı Murat İpek’i yakalamak için üç adrese baskın düzenlendi. İpek, üç adreste de bulunamadı.