Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sigorta sektörüne “pozitif ayrımcılık” sözü

HABER/ABORİ Sigorta sektörü ile bir araya gelerek sorunlarını dinleyen ve sektörün gündemindeki konuları ele alan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sigortanın finans piyasaları içerisindeki payını artırmak için pozitif ayrımcılık sözü verdi. Albayrak’ın sektörü büyütmek için pozitif ayrımcılık yapacağını söylemesi sigortacılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, finans politikaları açısından önemli bir toplantı […]

Sigorta sektörüne “pozitif ayrımcılık” sözü
  • 8 Şubat 2020 00:10

HABER/ABORİ

Sigorta sektörü ile bir araya gelerek sorunlarını dinleyen ve sektörün gündemindeki konuları ele alan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sigortanın finans piyasaları içerisindeki payını artırmak için pozitif ayrımcılık sözü verdi.

Albayrak’ın sektörü büyütmek için pozitif ayrımcılık yapacağını söylemesi sigortacılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, finans politikaları açısından önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini bildirdi. Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği yetkilileriyle bir araya geldiklerini ve sektörün gündemindeki konuları ele aldıklarını belirten Bakan Albayrak, “Yeni değişim dönemi, sektörün finans sistemimiz içindeki payını artıracağımız bir dönem olacak” ifadesini kullandı.

Buluşma ile ilgili açıklamada bulunan sigorta sektörü temsilcileri, “Toplantı bizim için olumluydu ve çok iyi geçti. Sektörümüzde yeni hedefler kondu. Sigortanın finans sektörü içerisindeki payını büyüteceğiz” değerlendirmesinde bulundu.