Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sedat Peker’in açıklamalarından sonra Külliye’de şok istifa

Sedat Peker’in açıklamalarında ismi geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi  Korkmaz Karaca, görevlerinden istifa etti. Karaca yaptığı açıklamada, “Dünyalar güzeli kızım ve eşime kadar varan bu linç artık sağlığımı tekrar tehdit eder hale geldi. Bu sebeplerle Cumhurbaşkanlığındaki görevimden istifa ediyorum” ifadesini kullandı. Korkmaz Karaca istifa metninde şu ifadelere yer […]

Sedat Peker’in açıklamalarından sonra Külliye’de şok istifa
  • 30 Ağustos 2022 21:12

Sedat Peker’in açıklamalarında ismi geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi  Korkmaz Karaca, görevlerinden istifa etti. Karaca yaptığı açıklamada, “Dünyalar güzeli kızım ve eşime kadar varan bu linç artık sağlığımı tekrar tehdit eder hale geldi. Bu sebeplerle Cumhurbaşkanlığındaki görevimden istifa ediyorum” ifadesini kullandı.

Korkmaz Karaca istifa metninde şu ifadelere yer verdi:

“* Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları ile 2018 Ekim ayından bu yana, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi, olarak görev yapıyorum. Görev sürem boyunca TC. Hazinesinden tek kuruş maaş, araç, yakıt v.s almadım.

* 19 Mart 2022, 22 Mart 2022, 20 Mayıs 2022 tarihlerinde 2 ay içinde çok ağır 3 kalın bağırsak ameliyatı geçirdim. Yaşanan süreçte 2021 Haziran ayından itibaren, çeşitli iddialara muhatap oldum.

* Özellikle geçtiğimiz hafta; Mine Tozlu Sineren isimli şahısla hiçbir buluşmam ve çıkar talebim olmadığı halde ve daha da önemlisi bu şahıs benimle bir çıkar ilişkisi kurmadığını ilan ettiği halde, devam eden sosyal medyadaki ahlaksız trol linçine farklı bir tepki vermek istiyorum.

* Dünyalar güzeli kızım ve eşime kadar varan bu linç artık sağlığımı tekrar tehdit eder hale geldi. Bu sebeplerle Cumhurbaşkanlığındaki görevimden istifa ediyorum.

* AK Parti’nin ve sayın cumhurbaşkanımızın 2023 yolculuğunda tüm gücüm ile sade bir nefer olarak mücadele etmeye söz veriyorum.

* Yıllarca özel sektör yöneticisi Ve yatırımcısı olarak halen de devam ettiğim nazik mücadelemi elbette sürdüreceğim.

* Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu kimse engelleyemeyecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun.”