Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya’dan ABD’ye: Savaş çıkarmaya bahane arama

HABER/ABORİ Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Washington’un Basra Körfezi’nde savaş çıkarmak için “bahane aradığı” izlenimi uyandırdığını söyledi. Haftalık basın toplantısında Basra Körfezi’ndeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Zaharova, bölgede “geniş kapsamlı askeri çatışma” riski oluşturan son gelişmelerden endişe duyduklarını ifade etti. ABD’nin bölgedeki gerilimi 2020’deki başkanlık seçimleri öncesinde kamuoyunun desteğini arkasına almak için tırmandırdığını da […]

Rusya’dan ABD’ye: Savaş çıkarmaya bahane arama
  • 1 Ağustos 2019 20:07

HABER/ABORİ

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Washington’un Basra Körfezi’nde savaş çıkarmak için “bahane aradığı” izlenimi uyandırdığını söyledi.

Haftalık basın toplantısında Basra Körfezi’ndeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Zaharova, bölgede “geniş kapsamlı askeri çatışma” riski oluşturan son gelişmelerden endişe duyduklarını ifade etti.

ABD’nin bölgedeki gerilimi 2020’deki başkanlık seçimleri öncesinde kamuoyunun desteğini arkasına almak için tırmandırdığını da ifade eden Zaharova, Washington yönetiminin oy oranını artırmak ya da seçim başarısı elde etmek için kendi askerleri de dahil diğer ülkelerdeki vatandaşların yaşamlarını riske atmasını “tehlikeli bir eylem” olarak niteledi.