DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Polisten HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat

Son Güncelleme :

18 Aralık 2022 - 17:17

Polisten HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat

İstanbul’da bir yıldır sürdürülen “Adalet Nöbeti” Kadıköy’de yapılan kitlesel yürüyüşle sonlandırılmak istendi, ancak polis eyleme izin vermedi. “Hasta ve infazı yakılan tutsaklara özgürlük, tecride son” sloganıyla Kadıköy’de bir araya gelen kitleye müdahale eden polislerden biri HDP eski milletvekili ve İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı. O anları kayıt altına alan Artı TV kameramanı Mehmet Zeki Kaya’nın yanı sıra çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Halkların Demokratik Partisi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Arkasına iktidarın Suç İşleri Bakanı’nın gücünü aldığını sanan bu çete üyesi de arkasındaki güçler de suçlarının cezasını çekecekler. Roboski Katliamının yıldönümünde Ferhat Encü’ye atılan bu tokadı ne biz ne de halklarımız unutacak. Hesap vereceksiniz!” ifadesi kullanıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da tepkisini sosyal medyadan dile getirdi. Buldan paylaşımında “Hasta mahpus yakınlarının adalet nöbetinde İstanbul İl Eş Başkanımız ve Şırnak eski milletvekilimiz Ferhat Encü’ye atılan tokat, iktidardan alınan cesaretle gerçekleşti. Giderek pervasızlaşan bu saldırılar karşısında asla geri adım atmayacağız.Adalet önünde hesap vereceksiniz” dedi.