Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖZEL | Diyarbakır’ın 200 bin TL’si çöpe gitti!

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir Belediyesi’nin geçen yıl 200 bin TL’ye mal ettiği modern çöplerin, Emniyet tarafından “güvenlik” gerekçesiyle cadde ve sokaklara yerleştirilmediği ve belediyeye ait İkmal Müdürlüğü’nde depoda çürümeye terk edildiği ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre 13 Kasım 2019 tarihinde çocukların çevre bilincinin gelişimi için 24 adet çöp kutusu sipariş edildi. Çöp kutuları geldikten bir süre […]

ÖZEL | Diyarbakır’ın 200 bin TL’si çöpe gitti!
  • 13 Şubat 2020 18:12
  • 5 Ocak 2021 21:37

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir Belediyesi’nin geçen yıl 200 bin TL’ye mal ettiği modern çöplerin, Emniyet tarafından “güvenlik” gerekçesiyle cadde ve sokaklara yerleştirilmediği ve belediyeye ait İkmal Müdürlüğü’nde depoda çürümeye terk edildiği ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre 13 Kasım 2019 tarihinde çocukların çevre bilincinin gelişimi için 24 adet çöp kutusu sipariş edildi. Çöp kutuları geldikten bir süre sonra Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü belediyeye yazı göndererek, çöp bidonlarının yerleştirilmesi “güvenlik” açısından sakıncalı bulundu. Belediye yönetimi de bu uyarı yazısı üzerine çöp kutularını İkmal Müdürlüğü’ndeki açık alandaki depoya gönderdi.

ÇÖP KUTULARI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Yazın güneş, kışın da yağmur ve kar nedeniyle atıl duruma gelen renkli çöp kutularının üzerinde “Kitap Kırtasiye Kumbarası”, “Oyuncak Kumbarası” ifadeleri yer alıyor.