Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

OSB Başkanı Odabaşı: Diyarbakır firmaları, Kürt Bölgesi imarı için hazır

HABER/ABORİ Irak Kürt Bölgesel Yönetimi denetimindeki Erbil kentinde düzenlenen “Uluslararası İnşaat ve Elektrik Endüstri Fuarı”, bugün görkemli bir törenle hizmete açıldı. Sadece Diyarbakır OSB’den yaklaşık 25 firmanın katıldığı fuara, Türkiye’den 100 civarında firma katıldı. Fuar açılışına katılan Diyarbakır Organize Sanayi Bögesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, Erbil başta olmak üzere Kürt Bölgesel Yönetimi’nin imarı için […]

OSB Başkanı Odabaşı: Diyarbakır firmaları, Kürt Bölgesi imarı için hazır
  • 26 Haziran 2019 22:42
  • 26 Haziran 2019 23:46

HABER/ABORİ

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi denetimindeki Erbil kentinde düzenlenen “Uluslararası İnşaat ve Elektrik Endüstri Fuarı”, bugün görkemli bir törenle hizmete açıldı. Sadece Diyarbakır OSB’den yaklaşık 25 firmanın katıldığı fuara, Türkiye’den 100 civarında firma katıldı. Fuar açılışına katılan Diyarbakır Organize Sanayi Bögesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, Erbil başta olmak üzere Kürt Bölgesel Yönetimi’nin imarı için Diyarbakır firmalarının hazır olduğunu söyledi.

29 Haziran tarihine kadar sürecek olan Erbil Uluslararası İnşaat ve Elektrik Endüstri Fuar’ının ilk gününde, Diyarbakır firmalarına yoğun ilgi gösterildi. Açılışa katılan Irak, ve Kürt Bölgesel Yönetimi’nden üst düzey yöneticilerle Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletvekili Aydın Maruf katılırken, Türkiye’nin Erbil Konsolosu Hakan Karaçay, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, Erbil Valisi Nevzat Hadi ile Türkiye ve onlarca ülkeden iş insanı ile fabrika temsilcileri katıldı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde Neçirvan Barzani’nin hükümeti kurması için görevi Mesrur Barzani’ye vermesi, ekonomik anlamda hem Kürt Bölgesi’nde hem de Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkede iş insanlarını rahatlattı. DAİŞ ile çatışma sonrası tahrip olan kent, kasaba ve altyapının yeniden onarımı için hazırlıkların yapıldığı Erbil’de, iş insanları Kürt yetkililer ile görüşerek, çeşitli bağlantılar kuruyor.

Diyarbakır OSB Başkanı Aziz Odabaşı, fuardaki firmaları tek tek ziyaret ederek, başarılar diledi.

Fuarın açılışında hem Bağdat temsilcisi hem de Kürt Bölgesel Yönetimi yöneticileriyle fuarı dolaşan Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, sadece Diyarbakır’dan 25 firmanın katılım sağladığını belirterek, “OSB alanında faaliyet yürüten firmalarımız kendileri için hazırladığımız standlarda yerlerini alarak, ziyaretçilere ürünlerini başarı ile tanıtmaya çalışacak. OSB olarak uzman ekibimizle bölgemizde faaliyet gösteren firmalara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün firmalarımızı temsilen Erbil’deyiz ve hem Irak hem de Kürt Bölgesel Yönetimi yetkilileriyle çeşitli görüşmeler yaptık” dedi.

Aziz Odabaşı, açılış sonrası hem Irak hem de Kürt Bölgesel Yönetimi yetkilileriyle birlikte standları dolaştı. Odabaşı, Diyarbakır OSB standına gelen konuk yetkililere firmalar ve faaliyet alanları ile ilgili detaylı bilgi verdikten sonra firmalara ait standları tek tek dolaştı.