Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Oğlu intihar eden Silvanlı acılı baba: Burada yoksulluk var; Oğlum işsizlikten kendini öldürdü

VEYSİ POLAT Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde son iki ayda sekiz genç, ekonomik nedenlerle intihar ederek yaşamına son verdi. Kentteki STK’lar, hükümetin yıllardır ihmal edilen ilçeye acilen özel sosyo ve ekonomik programı devreye koymasını isterken, Abori, Malabadi Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son veren Dindar Gür’ün babası ile konuştu. 25 Ekim gecesi oğlunun eve gelmemesi üzerine polise başvurduklarını, üç […]

Oğlu intihar eden Silvanlı acılı baba: Burada yoksulluk var; Oğlum işsizlikten kendini öldürdü
  • 7 Aralık 2020 20:55

VEYSİ POLAT

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde son iki ayda sekiz genç, ekonomik nedenlerle intihar ederek yaşamına son verdi. Kentteki STK’lar, hükümetin yıllardır ihmal edilen ilçeye acilen özel sosyo ve ekonomik programı devreye koymasını isterken, Abori, Malabadi Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son veren Dindar Gür’ün babası ile konuştu.

Baba Müfit Gür.

25 Ekim gecesi oğlunun eve gelmemesi üzerine polise başvurduklarını, üç gün sonra da oğlunun cesedine ulaştıklarını anlatan baba Müfit Gür, şunlar söyledi:

“Evde tek çalışanım. Asgari ücretle çalışıyorum. İki çocuğum evli, evde 6 çocuğumla birlikte 8 nüfusuz. 3’ü de okul okuyor. İntihar eden oğlum büyük haksızlığa uğradı. 2015 yılında bekçilik sınavını kazandı. Daha sonra iki mülakatı da geçti ama silah alımına çağırmadılar. Bunu sormak için gittiğim dönemin emniyet müdürü ‘bu olayı kurcalama seni yok ederim’ dedi. Oysa ki ben babaydım ve oğlumun işe alınmama sebebini bilmem en doğal hakkımdı. Oğlum bir suç işlemişse, hırsızlık yapmışsa bunu bana söylemeleri gerekmez miydi? Benim oğlum AK Parti üyesiydi ve bugüne kadar karakol yüzü görmemişti. Bu olaydan sonra sürekli ‘hakkım yenildi’ diyen oğlumun psikolojisi bozuldu. Tedavi görüyordu bir süredir.

“SİLVAN’DA AÇLIK VAR, YOKSULLUK VAR”

İŞKUR üzerinden bir iki kez 6’şar aylık iş çıktı kendisine. Çalıştıkça mutlu oluyordu. İş bittikten sonra yeniden psikolojisi bozuluyordu. Benim oğlumun ölümüne sebep olan 2015-2016’da Silvan’da emniyet müdürülüğü yapan kişidir. 25 Ekim akşamı eve gelmeyince polise ve savcılığa durumu bildirdik. 28 Ekim’de cesedini Malabadi Köprüsü’nün altında bulduk. Sizin aracılığınızla Sayın Cumhurbaşkanı’ma seslenmek istiyorum. Ben de AK Parti üyesiyim; siyaseten bir karşılık veya beklenti olmadan söylüyorum. Gençlerimize sahip çıkın. Torpille işe almalara son verin. İŞKUR ne için var. İşsiz olanlara öncelik vermesi gerekmez mi? Silvan’da açlık var, yoksulluk ve işsizlik var. Bu gençlere sahip çıkn. Benim canım yandı, başka evlarlar da canına kıymasın.”

 

,

 

 

 

 

 

 

 

eset nod32 satın al