Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Oda TV: Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürü de “terör örgütü üyesi olmak”tan yargılanıyor

HABER/ABORİ Oda Tv’den Barış Pehlivan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’yı görevden alma gerekçesi olarak gösterdiği “terör örgütü üyeliği” suçlamasına atıfta bulunarak, “Diyarbakır’da terörle mücadelenin başındaki emniyet müdürü, terör örgütü üyeliğinden yargılanıyor. Davada Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın Güven’in de dahil olduğu sanıklardan şikayetçi olan isimlerden biri de kim, dersiniz: Cumhurbaşkanı […]

Oda TV: Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürü de “terör örgütü üyesi olmak”tan yargılanıyor
  • 22 Ağustos 2019 21:20

HABER/ABORİ

Oda Tv’den Barış Pehlivan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’yı görevden alma gerekçesi olarak gösterdiği “terör örgütü üyeliği” suçlamasına atıfta bulunarak, “Diyarbakır’da terörle mücadelenin başındaki emniyet müdürü, terör örgütü üyeliğinden yargılanıyor. Davada Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın Güven’in de dahil olduğu sanıklardan şikayetçi olan isimlerden biri de kim, dersiniz: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan!” dedi.

Oda TV’de Barış Pehlivan imzasıyla yayınlanan haberde, Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürü Mustafa Yalçın Güven’in FETÖ davasından yargılamasının devam ettiğine vurgu yapılarak, İçişleri Bakanı Soylu’ya göndermelerde bulunuldu. Pehlivan’ın kaleme aldığı yazı şöyle;

“Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanları görevden alındı.

Yerlerine il valileri başkan yapıldı.

Karara İçişleri Bakanlığı imza attı. Bakan Süleyman Soylu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanması uygulamasının Anayasa’nın 127. maddesine ve Belediye Kanunu’nun 45 ile 47. maddelerine göre yapıldığını dile getirdi.

Süleyman Soylu haklıydı, hem Anayasa hem de Belediye Kanunu İçişleri Bakanı’na bu yetkiyi veriyordu.

Yani, aslında her şey kanuniydi!

Üç belediye başkanının da görevden alınmasına, terör örgütüne (PKK) üye olma, yardım etme, propagandasını yapma gibi suçlardan soruşturulmaları ve yargılanmaları gerekçe gösterildi.

Kayyum kararının hemen ardından, başta Diyarbakır olmak üzere 29 ilde PKK/KCK terör örgütü üyeliğiyle suçlanan 418 şüpheli de gözaltına alındı.

Evet, görünürde ne güzel; devlet terörle mücadele ediyordu!

Peki…

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı’nı görevden aldıran terör soruşturmalarına imza atan ve PKK terör örgütüyle mücadele eden Diyarbakır Emniyeti’nin Terörle Mücadele Şube Müdürü’nün terör örgütü üyeliğiyle halen yargılandığını söylesem?

Anlaması zor bir cümle mi oldu? Yazması da zordu.

Bir kez daha yazmaya çalışayım.

Acıdır ki…

Bugün PKK terörü soruşturmasıyla gündemde olan Diyarbakır’da, terörden sorumlu olan emniyet müdürü Mustafa Yalçın Güven, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçlamasıyla halen yargılanıyor.

ERDOĞAN’IN ŞİKAYETÇİ OLDUĞU EMNİYET MÜDÜRÜ

İlk şoku atlattıysanız, devam edeceğim.

Yıl: 2015.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Mehmet Baransu’dan Anadolu Atayün’e kadar birçok kritik ismin bulunduğu 66 şüpheli hakkında bir FETÖ iddianamesi hazırladı.

İddianame Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve yargılama başladı.

Ne zaman ki 15 Temmuz’da darbe girişimi oldu…

Davanın tutuksuz sanıklarından Mustafa Yalçın Güven de yapılan operasyonla tutuklandı.

Güven bir emniyet müdürüydü ve şu suçlamalardan cezalandırılması isteniyordu:

“Silahlı terör örgütüne üye olma, görevi kötüye kullanma, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, iftira ve suç uydurma.”

Davada Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın Güven’in de dahil olduğu sanıklardan şikayetçi olan isimlerden biri de kim, dersiniz: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Ağustos 2016’da mahkemeye sunduğu dilekçede “sanıklardan şikayetçiyiz, uzlaşmak istemiyoruz” dedi.

Ve bu talep mahkemece kabul edildi; Cumhurbaşkanı Erdoğan davanın müştekisi oldu.

ADALET ÇARPMASIN!

Gün geldi, Mustafa Yalçın Güven tutuksuz yargılanmak üzere cezaevinden çıktı; görevine geri döndü. Şaka gibi ama, Diyarbakır Emniyeti’nde Terörle Mücadele Şube Müdürü oldu!

Mustafa Yalçın Güven’in avukatı Yakup Bulut’u aradım. Avukat Bulut, davaya giren istihbarat raporlarının müvekkili Emniyet Müdürü Güven’in FETÖ ile ilişkisi olmadığını kanıtladığını iddia etti.

Mustafa Yalçın Güven suçlandığı gibi FETÖ üyesi mi, bilmiyorum. Mahkeme karar verecek.

Bildiğim şu ki; Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi’nin başındaki isim terör örgütü üyeliğinden halen yargılanıyor!

Hani İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Diyarbakır Belediye Başkanı’nın dosyası var. Bu adamı nasıl tutarız, Allah bizi çarpar” açıklaması yaptı ya…

HDP’li Başkan’ın terör dosyasını, Bakan Soylu’nun görevde tuttuğu terör sanığı hazırladı.

Adalet çarpmasın!

Barış Pehlivan

Odatv.com”

Kaynak: Oda Tv