Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

O kameraman ve “sahte çiftçi” adliyeye sevk edildi

HABER/ABORİ Mersin’in Erdemli İlçesi’nde limonla ilgili olarak kurgu haber yaptıkları iddiası ile gözaltına alınan 4 kişi, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Erdemli’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun limon satın alınmasıyla ilgili kurgu haber yapılması birçok sosyal medya mecrasında paylaşıldı. Paylaşımın ardından Ekrem İmamoğlu ile AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in şikayeti […]

O kameraman ve “sahte çiftçi” adliyeye sevk edildi
  • 27 Nisan 2020 21:52
  • 27 Nisan 2020 22:08

HABER/ABORİ

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde limonla ilgili olarak kurgu haber yaptıkları iddiası ile gözaltına alınan 4 kişi, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Erdemli’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun limon satın alınmasıyla ilgili kurgu haber yapılması birçok sosyal medya mecrasında paylaşıldı. Paylaşımın ardından Ekrem İmamoğlu ile AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında çiftçi rolündeki Ömer Tuncel, kameraman Mahmut Dölek ile Emrah Toraman, cumartesi günü geç saatlerde, olayla ilgisinin olduğu öne sürülen Kumkuyu eski Belediye Başkanı Ömer Sezer ise dün akşam gözaltına alındı.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek” suçlamasıyla başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 4 şüpheliden Ömer Sezer, Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakılırken, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Mahmut Dölek, Ömer Tuncel ve Emrah Toruman ise denetimli serbestlik ve yurt dışı yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

Kameraman Mahmut Dölek, çekim için “mizah amaçlı yaptık” açıklamasını yapmıştı.