DOLAR 18,6323 % 0.09
EURO 18,5704 % 0.01
GRAM ALTIN 1.031,57 % 0,11
ÇEYREK A. 1.686,62 % 0,11
BITCOIN 379.094 3.518
SON DAKİKA
hava
Festival Bellona Yeşil Ambalaj
Google News

O işadamından bir fedakarlık daha; 30 odalı eski hastane binasını da tahsis etti

Son Güncelleme :

27 Mart 2020 - 23:47

O işadamından bir fedakarlık daha; 30 odalı eski hastane binasını da tahsis etti

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın en eski otellerinden biri olan Demir Hotel, koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vermeye başladı. Otel sahibi işadamı Reşit Cantürk, daha önce hastane olarak kullanılan 30 odalı binasını da sağlık hizmeti için tahsis etmeye hazır olduklarını söyledi.

Güneydoğu Ekspres Gazetesi’nin haberine göre Diyarbakır’da 1963 yılında hizmet vermeye başlayan kentin en eski konaklama yerlerinden biri olan Demir Hotel, örnek bir davranışa imza atarak kapılarını koronavirüsle mücadele veren sağlık çalışanlarına ücretsiz açtı.
4 yıldızlı ve 59 odalı otelin yönetimi, dün İl Sağlık Müdürlüğü ve Tabip Odası Başkanlığı ile işbirliği yaparak koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vermeye başladı. Oteldeki katlar dezenfekte edilirken odalara maske ve eldivenler yerleştirildi.
Otelin Genel Müdürü Seydoş Özdemir, “Türkiye ve dünya genelinde koronavirüs salgını ile mücadele edilirken bizler de yönetim olarak bu konuda neler yapabiliriz, nasıl bir yol izleyebiliriz diye düşündük. Yönetim kurulu Başkanımız Sayın Reşit Cantük’ün almış olduğu karar doğrultusunda Diyarbakır’daki bütün sağlıkçılarımıza kapılarımızı sonuna kadar açtık. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Tabipler Odası Başkanlığı ile istişare ederek bu kararı yürüteceğiz. Onların yönlendirmiş olduğu sağlık çalışanlarımızı kabul edeceğiz. Elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya hazırız” dedi.


“HALKIMIZ İÇİN BÜYÜK FEDAKARLIK YAPIYORLAR”

Güneydoğu Ekspres’e konuşan Demir Hotel’in sahibi ve DİSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Reşit Cantürk, “Bizim şuanda yapabileceğimiz evde kalmak ve elimizdeki imkanları birbirimize destek olarak sunmaktır. Desteğin en büyüğünü, Koronavirüse karşı halkımız için hayatlarını ortaya koyarak büyük fedakarlık örneği gösteren sağlık çalışanlarımız hak ediyor. Bu çerçevede bizler de otelimizin kapılarınızı sağlık çalışanlarımıza açtık. Onlara hizmet etmekten şeref duyacağız” dedi.

 

“30 ODALI ESKİ HASTANE BİNAMIZI DA TAHSİS EDEBİLİRİZ”

Cantürk, otelin hemen karşısında bulunan ve daha önce hastane olarak hizmet veren 30 odalı binasını da ihtiyaç duyulması halinde sağlık hizmeti için tahsis etmeye hazır olduklarını söyledi. Cantürk, “Daha önce sağlık alanı olarak kullanılmış olan bina yaklaşık 30 odalı, teknik altyapısı ( sedye asansörü) vs uygun ve boş şu anda. Sağlık alanı, teşhis, tanı ve tedavi için uygun bir bina. İhtiyaç olursa burayı da tahsis etmeye hazırız. Bugün bizim tüm imkanlarımızı/çabamızı birleştirerek bu sıkıntıları aşmamız gerekli. Söz konusu olan candır. Başka bir şey konuşmamak ve düşünmeden olanakları paylaşmalıyız” dedi.