Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Munzur Su yasta! Diyarbakırlı sevilen iş adamı yaşamını yitirdi

VEYSİ POLAT Munzur Su A.Ş.’nin üretime başladığı tarihten itibaren hem Diyarbakır Ana Bayiliğini yapan hem de şirketin 248 iştirakçisinden biri olan İhsan Durak, yakalandığı koronavirüse yenik düştü. 70 yaşındaki İhsan Durak, 11 Mayıs günü 42 derece ateşle hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan ve evde tedaviye alınan Durak, bir hafta sonra fenalaşarak hastaneye […]

Munzur Su yasta! Diyarbakırlı sevilen iş adamı yaşamını yitirdi
  • 26 Mayıs 2021 22:06

VEYSİ POLAT

Munzur Su A.Ş.’nin üretime başladığı tarihten itibaren hem Diyarbakır Ana Bayiliğini yapan hem de şirketin 248 iştirakçisinden biri olan İhsan Durak, yakalandığı koronavirüse yenik düştü.

70 yaşındaki İhsan Durak, 11 Mayıs günü 42 derece ateşle hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan ve evde tedaviye alınan Durak, bir hafta sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

“BABAMIN DURUMU ANİNDEN AĞIRLAŞTI”

Abori’ye konuşan İhsan Durak’ın oğlu Serhat Durak, “Tedavisinin 9’ncu gününde durumu iyiye gitmiş, hatta yataktan kalkmıştı. Ancak aynı günün gecesi KOAH hastası olmasının etkisi ve virüsün ciğerlere de yayılmasıyla fenalaştı. İki ayrı hastanede tedavi gördü. İki gün entübe kaldı ve önceki vefat etti” dedi.

MUNZUR SU AİLESİ ŞOKTA

Önceki gün yaşama veda eden İhsan Durak, Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Munzur Su’da şok etkisi yaratan vefat haberi, Diyarbakır iş camiasında da üzüntü yarattı. Munzur Su A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Özer ile şirketin Yönetim Kurulu üyeleri Diyarbakır’a gelerek, Durak ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

İHSAN DURAK’IN ABORİ’YE SON AÇIKLAMALARI

Vefat eden Diyarbakırlı iş adamı İhsan Durak, geçen yıl Abori’ye verdiği mülakatta, şirketin kuruluş aşamasında Munzur isminden dolayı var olan ön yargıları kırdıklarını ifade ederek, “Öteden beri ‘Munzur’ ismine karşı mevcut olan olumsuz önyargılar, bayilik çalışmalarımızda çeşitli çevrelerce maalesef istismar edilmiş ve bu şekilde aleyhte algı oluşturmaya çalışılmıştır. Hiçbir gerçekliği olmayan bu önyargıların gerek bizlerin çalışmaları ve gerekse de halkımızın sağduyusuyla gerilerde kaldığını düşünüyorum. Dün bize önyargı ile yaklaşanlar bugün Munzur Su içiyorlar. Bu duruma gelinmesinin toplumumuzun topyekün bir kazanımı olduğu kanaatindeyim” demişti. Diyarbakır’daki pazarın yüzde 70’ine hakim olduklarını belirten İhsan Durak, bunun sırrını şöyle açıklamıştı: “Başarının temelinde ilk sırada Munzur Su’yunun kalitesi vardır. Pek çok araştırma sonuçlarına göre 8.45 PH değeriyle alkali bir su olan Munzur Su, Türkiye’nin en sağlıklı doğal kaynak suyudur. İlimizde kaliteye önem veren pek çok işletme ve tüketicinin Munzur Su’yunu tercih etmesinin sebebi budur. İkincisi ise oluşturduğumuz organizasyon yapısı, satış ve pazarlama ağımız ile çalışma anlayışımız ve prensiplerimizdir. Çalışmalarımızın odağında müşteri memnuniyeti gelmektedir ve bu ödün vermeyeceğimiz bir konudur. Bir diğer önemli etken de kutsiyet atfedilen bir hikayesinin olmasıdır. Son yıllarda tüketici bilincindeki gelişmeleri dikkate aldığımızda, Diyarbakır’da olduğu gibi bütün bölgemizde Munzur Su’yuna olan ilgi ve teveccühün artarak devam edeceğinden eminim. Munzur Su Diyarbakır Bayisi olarak Diyarbakır halkına teşekkür ediyoruz.”