DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

MNG Kargo’dan skandal mesaj: Kargonuz, HDP/PKK’ya teslim edilmiştir

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2019 - 12:18

MNG Kargo’dan skandal mesaj: Kargonuz, HDP/PKK’ya teslim edilmiştir

Haber Abori

Batman’dan Ankara’daki HDP Genel Merkezi’ne kargo gönderen HDP üyesi Reşat Akıncı’ya MNG kargo tarafından “Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir” SMS’i gönderildi.
31 Mart’ta HDP’den belediye meclis üyesi seçilen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Akıncı, parti genel merkezine geçen hafta Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuru yapabilmek için evraklarını MNG Kargo ile gönderdi.

HDP üyesi Reşat Akıncı’ya MNG kargo tarafından “Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir” SMS’i gönderildi.

Evrakların ulaşması üzerine Akıncı’ya MNG Kargo tarafından bilgilendirme mesajı gönderildi.

Mezopotamya Ajansı’ndan Berivan Altan’ın haberine göre Akıncı’ya kargo şirketi tarafından gönderilen mesajda, “Gönderiniz 06/05/2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK’a teslim edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Mesajı ilk gördüğünde şoke olduğunu belirten Akıncı, “Ankara yolu üzerinde olduğum için kargoyu aramadım. Parti genel merkezine geldiğimde partimin hukuk komisyonu ile konuyu paylaştım” dedi. Akıncı, şirketin neden ve hangi amaçla böyle bir mesaj attığının sorgulanması gerektiğini vurgulayarak, “Konu üzerine ısrarla aradığımız kargo şirketinin Esat Şubesi Müşteri Hizmetleri birimine iki günlük çaba sonucunda ulaştık. Müşteri Hizmetleri biriminden konuştuğumuz kişi, konu hakkında bilgisi olmadığını; ancak sabah müdürlerinin benzer bir konuyla ilgilendiğini belirterek, bize dönüş yapacaklarını söyledi. Sonrasında ise görüşme talebimizi rağmen herhangi bir dönüş yapılmadı.”

Konuya dair HDP Hukuk Komisyonu’nun sorumluların bulunması için çeşitli girişimlerde bulunduğu, sorumlular bulunduğu takdirde gerekli hukuki süreçleri işletecekleri de belirtildi.