Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı” başladı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Mezopotamya Fuarcılık ve ALZ Grup tarafından organize edilen “5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı”, Elazığ yolu üzerinde bulunan fuar alanında başladı. Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı”, 14-19 Kasım tarihleri aralığında ziyaretçilere açık olacak. Fuarın bu yılki onur […]

“Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı” başladı
  • 14 Kasım 2023 16:00

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Mezopotamya Fuarcılık ve ALZ Grup tarafından organize edilen “5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı”, Elazığ yolu üzerinde bulunan fuar alanında başladı.

Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı”, 14-19 Kasım tarihleri aralığında ziyaretçilere açık olacak. Fuarın bu yılki onur konuğu Erzurum oldu. Fuarın açılışına DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı Nevin İl, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı, Hakan Oral, Bölge Oda/Borsa Başkanlar, ALZ Grup Başkanı Cihat Alagöz ve Diyarbakır’da bulunan Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri katıldı.

57 ilden 168 firmanın katılımcı olacağı fuar, 19 Kasım’a kadar sürecek.

FUARA BU YIL REKOR KATILIM BEKLENİYOR

Fuarın açılışında konuşan ALZ Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz, fuarlarının her yıl büyüyerek devam ettiğini belirterek, bu yılda rekor katılım beklediklerinin söyledi.

Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral, “Çeşitli ürünlerimizi burada katılımcılarla buluşturmanın onurunu yaşıyoruz. Burada onur konuğu il olarak davet edilmemiz bize büyük gurur verdi” dedi. Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, fuar ile yemek kültürlerini biraya getirdikleri belirterek, bu mirası koruma sorumluluğunu taşıdıklarını söyledi.

Bölgede ortak fuarlar düzenlemek için çaba sarf ettiklerini söyleyen Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya da, “Geçen yıl fuara 250 bin katılım sağlanırken, bu yıl 400 bin üzerinde katılım bekliyoruz. Birçok etkinliği barındıran fuarımız çok önemli bir yere sahiptir. Burada yöresel ürünlerin tanıtılarak, piyasaya katılması büyük bir fırsat” diye konuştu.