Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mafya lideri firar etti

HABER/ABORİ Uruguay İçişleri Bakanlığı, İtalya’nın güneyindeki Reggio Calabria bölgesinde faaliyet gösteren mafya yapılanması “Ndrangheta”nın liderlerinden Rocco Morabito’nun, ülkede tutuklu bulunduğu cezaevinden kaçtığını bildirdi. Uruguaylı yetkililer, 2017’de başkent Montevideo’da yakalanan ve İtalya’ya iade edilmek üzere tutuklu bulunan 53 yaşındaki Morabito ve diğer 3 mahkumun hapishanenin çatısındaki bir boşluktan firar ettiğini belirtti. Savcılar, uyuşturucu kaçakçılığı suçundan mahkum […]

Mafya lideri firar etti
  • 25 Haziran 2019 00:51

HABER/ABORİ

Uruguay İçişleri Bakanlığı, İtalya’nın güneyindeki Reggio Calabria bölgesinde faaliyet gösteren mafya yapılanması “Ndrangheta”nın liderlerinden Rocco Morabito’nun, ülkede tutuklu bulunduğu cezaevinden kaçtığını bildirdi.

Uruguaylı yetkililer, 2017’de başkent Montevideo’da yakalanan ve İtalya’ya iade edilmek üzere tutuklu bulunan 53 yaşındaki Morabito ve diğer 3 mahkumun hapishanenin çatısındaki bir boşluktan firar ettiğini belirtti. Savcılar, uyuşturucu kaçakçılığı suçundan mahkum edilen ve cezaevinde ülkesi İtalya’ya iade edilmeyi bekleyen Morabito’nun, Güney Amerika ile İtalya’nın Milano şehri arasındaki kaçakçılık faaliyetlerinde büyük rol oynadığını kaydetti.

İtalya’da 1994’ten bu yana aranan Morabito, 23 senenin ardından 2017’de Montevideo’da kaldığı otelde yakalanmıştı.